hotline
 kor

Новини та повідомлення


ОГЛЯД ЗМІ. «Засідання ТСК з перевірки суддів виявили ще 5 порушників присяги»

05.06.2015

5 канал

Видання: 5 канал

Автор: Олексій Братущак, Олексій Тищенко

Дата: 3 червня 2015

Виявлено ще п'ятьох суддів, котрі чинили репресії проти учасників Євромайдану. Це на своєму дев'ятому засіданні встановила спецкомісія з перевірки суддів. От тільки робота самої комісії через 10 діб буде під питанням. Її термін спливає, а встигли напрацювати не так уже й багато. Сьогодні комісія сама продовжила термін діяльності. Кажуть, 5 місяців року не мали кворуму, тобто не працювали, і тепер треба надолужувати згаяне.

На представників Феміди, котрі стали черговими запрошеними на засідання спецкомісії з перевірки суддів, поскаржилися автомайданівці. Усе через автопробіг до Межигір'я наприкінці 2013 року, йдеться у матеріалах. "Рухався в село Нові Петрівці у суцільному потоці автомобілів для того, щоб побачити президента України", - зачитує Марина Соловйова, секретар ТСК. Через це бажання водіїв ДАІшники склали протоколи про відмову зупинитися на вимогу. А судді того чАсу цілими пачками штампували покарання.

"Суддею Лисенком прийнятті постанови про притягнення їх до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення та кожного позбавлено права керування транспортним засобом на 6 місяців", - повідомляє учасникам зібрання Соловйова. Суддя Лисенко у поясненні своїх дій - небагатослівний. "Вони були невмисні, і ці помилки носили чисто юридичний характер з приводу того чи іншого доказу. Більше у мене немає чого додати", - сказав у свій захист Володимир Лисенко, суддя Києво-Святошинського райсуду

Члени комісії іншої думки щодо рішень цього судді. "Комісія встановила у діях судді Лисенка Володимира ознаки порушення присяги судді. Матеріали перевірки передаються для розгляду Вищої ради юстиції", - заявив Володимир Мойсик, голова ТСК.

Загалом комісія отримала матеріали на 330 суддів. Рішення вже винесла щодо кожного десятого. Зокрема, порушення присяги ТСК побачила у діях 26 служителів Феміди. Але на засіданні у середу постало питання щодо подальшої роботи самої комісії. Законом її створювали на рік. Почала працювати 12 червня. Але за цей час 5 місяців ТСК не працювала через відсутність кворуму. Тож голова пропонує на цей термін продовжити повноваження.

"Термін, який ми не могли працювати не з своєї вини, а через те, що не були укомплектовані уповноважними державними органами, комісія цей час має доотримати і продовжити перевірку до того часу, доки не вичерпається рік наших повноважень", - пояснив голова ТСК Мойсик.

"Ви називаєте, що ми вносимо зміни до регламенту, так ніби закон ми не зачіпаємо, але це ж насправді не так. Ви повинні сьогодні ставити питання перед Верховною Радою про те, щоб внести зміни до закону. Якщо змін не буде до закону внесено, ми не можемо ніякий регламент уточняти", - розкрив проблему член ТСК Микола Лавренюк.

Про необхідність внесення змін до закону для продовження повноважень говорить лише один член комісії. Решта вважають, що для подальшої роботи достатньо поправити регламент ТСК. Що і роблять на засіданні. Але за 10 днів можуть виникнути питання про легітимність самої комісії.

Повернутися до переліку розділу