hotline
 kor

Новини та повідомлення

Маркіян Галабала взяв участь у щомісячній зустрічі донорів та виконавців проектів, спрямованих на втілення принципів верховенства права в Україні

10.10.2014

8 жовтня 2014 СЂРѕРєСѓ Проект USAID «РЎРїСЂР°РІРµРґР»РёРІРµ правосуддя» РїСЂРѕРІС–РІ чергову щомісячну зустріч РґРѕРЅРѕСЂС–РІ та виконавців проектів, спрямованих РЅР° втілення принципів верховенства права РІ Україні. РќР° зустріч було запрошено РњР°СЂРєС–СЏРЅР° Галабалу, заступника Голови Тимчасової спеціальної РєРѕРјС–СЃС–С— Р· перевірки СЃСѓРґРґС–РІ СЃСѓРґС–РІ загальної юрисдикції.

Тимчасова спеціальна РєРѕРјС–СЃС–СЏ Р· перевірки СЃСѓРґРґС–РІ СЃСѓРґС–РІ загальної юрисдикції (РўРЎРљ) створена С– Р·РґС–Р№СЃРЅСЋС” СЃРІРѕСЋ діяльність РЅР° підставі Закону України РІС–Рґ 8 квітня 2014 СЂРѕРєСѓ в„– 1188-VII «РџСЂРѕ відновлення РґРѕРІС–СЂРё РґРѕ СЃСѓРґРѕРІРѕС— влади РІ Україні» та Регламенту, затвердженого РЅР° першому засіданні РљРѕРјС–СЃС–С— 3 липня 2014 СЂРѕРєСѓ. Метою перевірки СЃСѓРґРґС–РІ С” утвердження верховенства права РІ суспільстві та законності Сѓ діяльності СЃСѓРґС–РІ, відновлення РґРѕРІС–СЂРё РґРѕ СЃСѓРґРѕРІРѕС— влади РІ Україні, утвердження  РІ діяльності СЃСѓРґС–РІ принципів незалежності та неупередженості. РўРЎРљ РґС–С” РїСЂРё Вищій раді юстиції (Р’Р Р®).

До складу РўРЎРљ мають входити 15 членів, дев’ять Р· РЅРёС… вже було призначено (5 – це СЃСѓРґРґС– Сѓ відставці, обрані РґРѕ складу РўРЎРљ Пленумом Верховного РЎСѓРґСѓ України, та 4 члени, призначені РЈСЂСЏРґРѕРІРёРј уповноваженим Р· питань антикорупційної політики). Ще 5 членів мають бути призначені Верховною Радою України.

ТСК офіційно розпочала свою роботу 12 червня 2014 року і відповідно до закону розглядає скарги на суддів, які приймали рішення по справах проти учасників масових протестів в період з 21 листопада 2013 року по 11 квітня 2014 року, тана суддів, які ухвалили рішення з порушеннями Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, що констатовано у рішенні Європейського суду з прав людини. ТСК прийматиме відповідні заяви про проведення перевірки до 12 грудня 2014 року. До 12 червня 2015 року ТСК має завершити перевірки суддів.

Пан Галабала розповів учасникам зустрічі про роботу ТСК, її плани та пріоритети. Зокрема, серед позитивних моментів діяльності ТСК він зазначив те, що комісія почала працювати і більшість в ній наразі складають судді у відставці; було налагоджено роботу ТСК у співпраці з Вищою радою юстиції, апарат якої здійснює технічне, інформаційне та організаційне забезпечення роботи комісії. 24 вересня 2014 року ТСК провела перші слухання 7 заяв проти суддів і направила свої висновки до ВРЮ.

Однак, яка зазначив пан Галабала, є певні чинники, які ускладнюють роботу комісії. Це, зокрема, тиск, який здійснюється на її членів, опір суддів роботі ТСК з метою уникнути розгляду їх справ, а такж судові спори щодо призначення членів ТСК та Регламенту комісії.

Також Маркіян Галабала наголосив, що багато заяв, поданих до ТСК, стосуються питань поза компетенцією комісії. Тому існує нагальна потреба інформаційної кампанії щодо ролі та функцій ТСК, а також підстав перевірки суддів. Максимальна публічність і прозорість діяльності ТСК для суспільства, державних органів та міжнародного співтовариства є одним із пріоритетів її членів, наголосив він.

Протягом зустрічі учасники також обмінялися інформацією про свою поточну та заплановану діяльність.

Інф. проекту USAID "Справедливе правосуддя"

Фотогалерея

Повернутися до переліку розділу