hotline
 kor

Новини та повідомлення


Триває робота з оновлення державних будівельних норм судових будівель

25.09.2019

24 вересня 2019 СЂРѕРєСѓ Р·Р° ініціативи Проекту Європейського РЎРѕСЋР·Сѓ «РџСЂР°РІРѕ-Justice» відбулося обговорення державних будівельних РЅРѕСЂРј СЃСѓРґРѕРІРёС… будівель, Р° також наступних РєСЂРѕРєС–РІ імплементації ініціативи «РњРѕРґРµР»СЊРЅС– СЃСѓРґРё».

Експерт Проекту Європейського РЎРѕСЋР·Сѓ «РџСЂР°РІРѕ-Justice» РђРЅРЅР° Адамська-Галлант зазначила, що метою зустрічі представників виконавчої, СЃСѓРґРѕРІРѕС— гілок влади та представників СЃСѓРґРґС–РІСЃСЊРєРѕРіРѕ самоврядування С” обговорення актуалізації РЅРѕСЂРј будівництва приміщень СЃСѓРґСѓ та напрацювання спільних рішень, СЏРєС– могли Р± бути РєРѕСЂРёСЃРЅС– СЃСѓРґРѕРІС–Р№ системі та змогли Р± покращити доступ громадян РґРѕ правосуддя.

Експерт відзначила, що запропонований проект містить багато рішень щодо посилення безпеки СЃСѓРґСѓ, та зауважила, що найбільший виклик – це реалізація запропонованих РЅРѕСЂРј Сѓ сучасних реаліях.

РџСЂРѕРІС–РґРЅРёР№ науковий співробітник державного підприємства «РЈРљР РќР”ПІЦРВІЛЬБУД» Олег РњРѕСЃРєРѕРІСЃСЊРєРёС… презентував проект першої редакції «Р—РјС–РЅР° в„– 2 РґРѕ ДБН Р’.2.2-26:2010 СУДл (далі – Р—РјС–РЅР°) та вказав, що документ розроблено працівниками Міністерства розвитку громад та територій України Р· урахуванням РІРёРјРѕРі щодо забезпечення прав людини та здійснення судочинства.

Зазначені будівельні норми встановлюють вимоги до проектування та будівництва нових будівель і поширюються на місцеві та апеляційні суди. Для Верховного Суду та вищих спеціалізованих судів, що діють у системі судоустрою України, норми матимуть рекомендаційний характер.

До РѕР±’єктів нормування відносяться будівлі СЃСѓРґС–РІ загальної юрисдикції СЂС–Р·РЅРѕРіРѕ призначення Р№ адміністративно-територіального охоплення.

За словами О.Московських, метою розроблення Зміни є впровадження сучасних вимог щодо проектування будівель судів різного призначення. У результаті розроблення цього проекту мають бути сформовані новітні вимоги щодо можливості проведення судочинства з урахуванням прав людини, дотримання прав підсудних, маломобільних груп населення.

Зокрема, проектом передбачено РЅРѕРІС– РІРёРјРѕРіРё РґРѕ проектування залів СЃСѓРґРѕРІРёС… засідань Р· підвищеним рівнем безпеки для розгляду кримінальних справ, центральних РІС…С–РґРЅРёС… вестибюлів та холів Сѓ форматі «open space», приміщень для надання свідчень прихованими свідками, потерпілими та іншими вразливими особами, Сѓ тому числі дітьми чи підлітками, що стали свідками чи постраждали РІС–Рґ насильницьких злочинів, запровадження кімнат для сповивання немовлят та інші нововведення, що сприятимуть підвищенню СЂС–РІРЅСЏ обслуговування відвідувачів та працівників СЃСѓРґС–РІ.

Водночас представники судової влади наголосили на необхідності продовження роботи над удосконаленням деяких запропонованих норм та всебічного вивчення питання для виправдання очікувань усіх зацікавлених сторін.

Участь РІ обговоренні взяли експерти Проекту Європейського РЎРѕСЋР·Сѓ «РџСЂР°РІРѕ-Justice» РђРЅРЅР° Адамська-Галлант, Даріуш Сєліцкі, Ірина РЈСЂСЋРјРѕРІР°, Живілє Навіцкайте-Бабкін. Також були запрошені представники секретаріату Вищої ради правосуддя: начальник управління стратегічного планування та аналізу забезпечення діяльності системи правосуддя Наталія РЎСѓС…РѕРІР° та начальник відділу міжнародного співробітництва Владислав Гуртенко, представники Міністерства розвитку громад та територій України, Державної СЃСѓРґРѕРІРѕС— адміністрації України, Служби СЃСѓРґРѕРІРѕС— РѕС…РѕСЂРѕРЅРё України, Ради СЃСѓРґРґС–РІ України, Верховного РЎСѓРґСѓ, голови СЃСѓРґС–РІ, що співпрацюють Р· проектом Сѓ рамках ініціативи «РњРѕРґРµР»СЊРЅС– СЃСѓРґРё», та інші експерти.

 

Управління інформації
та забезпечення комунікаційної діяльності

Фотогалерея

Повернутися до переліку розділу