hotline
 kor

Новини та повідомлення


ВРП звернеться до ГПУ щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину за фактом втручання в діяльність судді Дарницького районного суду міста Києва Сирбул О.Ф.

05.09.2019

Вища рада правосуддя 5 вересня 2019 року розглянула повідомлення судді Дарницького районного суду міста Києва Сирбул Оксани Федорівни про втручання в її діяльність як судді щодо здійснення правосуддя.

Доповідач – член Вищої ради правосуддя Павло Гречківський поінформував, що, СЏРє вбачається С–Р· повідомлення СЃСѓРґРґС– РЎРёСЂР±СѓР» Рћ.Р¤., РІ С—С— провадженні СЏРє слідчого СЃСѓРґРґС– перебуває скарга громадянина Р‘. РЅР° бездіяльність посадових РѕСЃС–Р± Дарницького управління поліції Головного управління Національної поліції Сѓ місті Києві, СЏРєР° полягає Сѓ невнесенні відомостей РґРѕ Єдиного реєстру РґРѕСЃСѓРґРѕРІРёС… розслідувань.

13 травня 2019 року близько 15:00 до приймальні голови Дарницького районного суду міста Києва зайшов Б., який почав висловлювати обурення щодо розгляду його скарги. При цьому, як вказує суддя, Б. поводився зухвало, висловлював погрози на її адресу, вживав нецензурну лексику.

Наведені відомості підтверджуються письмовими поясненнями керівника апарату Дарницького районного суду міста Києва та його заступника, наданими на запит члена Вищої ради правосуддя.

У судовому засіданні 13 травня 2019 року Б. висловлював погрози на адресу судді Сирбул О.Ф. щодо розгляду справи не на його користь.

З відеозапису цього судового засідання, копію якого надіслано на запит члена Вищої ради правосуддя, вбачається, що на запитання слідчого судді Сирбул О.Ф. щодо відводів складу суду Б. відповів, що не буде заявляти відвід. Однак при цьому попередив, що у разі постановлення суддею Сирбул О.Ф. завідомо неправосудної ухвали, якою буде відмовлено у задоволенні його скарги, стосовно неї буде порушено кримінальне провадження і вона не уникне кримінальної відповідальності.

Як вказує суддя Сирбул О.Ф., Б. під час розгляду судових справ за його участю у разі ухвалення рішень не на його користь звинувачував її та інших суддів цього суду у вчиненні злочинів щодо винесення завідомо неправосудних рішень та участі у злочинному угрупованні.

Суддя Сирбул О.Ф. вважає, що дії Б. направлені на залякування її з метою ухвалення нею відповідного судового рішення та є втручанням у її діяльність як судді щодо здійснення правосуддя та впливом на неї.

Із повідомлення судді Сирбул О.Ф. вбачається, що вона також надіслала його до Генеральної прокуратури України.

Генеральна прокуратура України повідомила, що запит надіслано до Прокуратури міста Києва. Водночас Прокуратура міста Києва поінформувала, що у кримінальному провадженні від 5 червня 2019 року за фактом втручання Б. у професійну діяльність судді Сирбул О.Ф. під час здійснення правосуддя за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 376 (втручання в діяльність судових органів) Кримінального кодексу України, розпочато досудове розслідування, проведення якого доручено СУ ГУ НП у місті Києві.

«Р©РѕРґРѕ РґС–Р№ Р‘., СЏРєС– полягають Сѓ зухвалій поведінці та зневажливому ставленні Р·Р° межами СЃСѓРґРѕРІРѕРіРѕ засідання РґРѕ слідчого СЃСѓРґРґС– РЎРёСЂР±СѓР» Рћ.Р¤., Сѓ провадженні СЏРєРѕС— перебуває СЃСѓРґРѕРІР° справа Р·Р° Р№РѕРіРѕ скаргою, та висловленні РїС–Рґ час СЃСѓРґРѕРІРѕРіРѕ засідання РїРѕРіСЂРѕР· РїСЂРѕ порушення кримінального провадження стосовно цієї СЃСѓРґРґС–, слід зазначити, що така реакція Р‘. – це спонукання СЃСѓРґРґС– РґРѕ прийняття певного СЃСѓРґРѕРІРѕРіРѕ рішення, – зазначив Павло Гречківський. – Встановлені РїС–Рґ час перевірки обставини, СЏРєС– перевіряються уповноваженими державними органами РІ РїРѕСЂСЏРґРєСѓ, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України, дають підстави для РІРёСЃРЅРѕРІРєСѓ РїСЂРѕ можливе втручання Сѓ діяльність СЃСѓРґРґС– Дарницького районного СЃСѓРґСѓ міста Києва РЎРёСЂР±СѓР» Рћ.Р¤.».

Вища рада правосуддя ухвалила звернутися до Генеральної прокуратури України щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за повідомленням судді Дарницького районного суду міста Києва Сирбул Оксани Федорівни.

Управління інформації
та забезпечення комунікаційної діяльності

Фотогалерея

Повернутися до переліку розділу