hotline
 kor

Новини та повідомлення


ВРП ухвалила звернутися до ГПУ щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину за фактами підроблення ухвал Солонянського районного суду Дніпропетровської області

30.08.2019

29 серпня 2019 року Вища рада правосуддя розглянула повідомлення судді Солонянського районного суду Дніпропетровської області Щербини Наталії Олександрівни про втручання в її діяльність як судді щодо здійснення правосуддя.

Доповідач – член Вищої ради правосуддя Віктор Грищук (РЅР° фото) поінформував, що Сѓ повідомленні СЃСѓРґРґСЏ Щербина Рќ.Рћ. вказала, що 22 липня 2019 СЂРѕРєСѓ РЅР° електронну адресу Солонянського районного СЃСѓРґСѓ Дніпропетровської області надійшов лист РІС–Рґ РЎРѕР±РѕСЂРЅРѕРіРѕ відділу державної виконавчої служби міста Дніпра РІС–Рґ 22 липня 2019 СЂРѕРєСѓ РїСЂРѕ надання відомостей стосовно розгляду Солонянським районним СЃСѓРґРѕРј Дніпропетровської області РґРІРѕС… справ, Сѓ межах розгляду СЏРєРёС… було забезпечено РїРѕР·РѕРІ та накладено арешт РЅР° РІСЃРµ СЂСѓС…РѕРјРµ та нерухоме майно, належне РЅР° праві власності РћСЃРѕР±Р° 1 та РћСЃРѕР±Р° 2, незалежно РІС–Рґ місця знаходження майна та складових. До електронного листа додані РєРѕРїС–С— РґРІРѕС… документів – ухвал РїСЂРѕ забезпечення РїРѕР·РѕРІСѓ Сѓ зазначених справах.

За результатами розгляду листа встановлено, що справи із вказаними номерами, але з іншим складом учасників і предметом позову, перебували у провадженні суду на розгляді судді Щербини Н.О. Ухвали про забезпечення позову у справах, про які йшлося у листі, суд не постановляв.

Крім того, при безпосередньому огляді доданих до листа ухвал встановлено, що гербова печатка Солонянського районного суду Дніпропетровської області, ймовірно, є підробленою, оскільки відтиск нечіткий та не може бути ідентифікований. Підпис судді Солонянського районного суду Дніпропетровської області Щербини Н.О. не відповідає її дійсному підпису та є очевидно підробленим.

РЈ повідомленні СЃСѓРґРґСЏ Щербина Рќ.Рћ. стверджує, що додані РґРѕ електронного запиту документи РїС–Рґ назвами «СѓС…вала РїСЂРѕ забезпечення РїРѕР·РѕРІСѓ» С” сфальсифікованими та підробленими, С—С…РЅС” походження наразі невідоме. РџСЂРѕ існування таких (сфальсифікованих) ухвал СЃСѓРґСѓ стало РІС–РґРѕРјРѕ тільки 22 липня 2019 СЂРѕРєСѓ після отримання С—С…РЅС–С… РєРѕРїС–Р№ РІС–Рґ РЎРѕР±РѕСЂРЅРѕРіРѕ відділу державної виконавчої служби міста Дніпра.

Наявність підроблених СЃСѓРґРѕРІРёС… рішень, РЅР° переконання СЃСѓРґРґС– Щербини Рќ.Рћ., дискредитує СЏРє правосуддя РІ цілому, так С– С—С— репутацію та свідчить РїСЂРѕ втручання РІ С—С— діяльність.

Вищою радою правосуддя здійснено перевірку повідомлення судді і встановлено таке.

Генеральна прокуратура України поінформувала, що суддя Щербина Н.О. звернулась до Генеральної прокуратури України з повідомленням про втручання в її діяльність як судді, яке 30 липня 2019 року відповідно до територіальної юрисдикції скеровано до Прокуратури Дніпропетровської області разом із запитом Вищої ради правосуддя із пропозицією повідомити про результати розгляду.

Прокуратура Дніпропетровської області повідомила, що 9 серпня 2019 року слідчим відділенням Солонянського відділення поліції Дніпровського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області за повідомленням судді Солонянського районного суду Дніпропетровської області Щербини Н.О. внесено відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за частиною четвертою статті 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів)Кримінального кодексу України за фактом можливого використання невстановленою особою завідомо підробленого документа, що полягало у наданні 19 липня 2019 року до Соборного відділу державної виконавчої служби міста Дніпра Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області двох ухвал Солонянського районного суду Дніпропетровської області про накладення арешту на нерухоме майно, які цей суд не постановляв. Також повідомлено, що досудове розслідування триває. Нагляд за додержанням законів під час розслідування у формі процесуального керівництва забезпечується Дніпропетровською місцевою прокуратурою № 2.

«РЈ цьому випадку наявні підстави для вжиття заходів, визначених статтею 73 Закону України «РџСЂРѕ Вищу раду правосуддя», Р· метою забезпечення незалежності СЃСѓРґРґС– та авторитету правосуддя», – підсумував Віктор Грищук.

З огляду на зазначене Вища рада правосуддя ухвалила звернутися до Генеральної прокуратури України щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 9 серпня 2019 року за частиною четвертою статті 358 Кримінального кодексу України за фактами, викладеними у повідомленні судді Солонянського районного суду Дніпропетровської області Щербини Наталії Олександрівни.

 

Управління інформації
та забезпечення комунікаційної діяльності

Фотогалерея

Повернутися до переліку розділу