hotline
 kor

Новини та повідомлення


ВРП вжила заходів реагування через факти тиску позивача на суддю через ЗМІ

14.08.2019

Вища рада правосуддя 13 серпня 2019 року розглянула повідомлення судді Одеського окружного адміністративного суду Балан Ярослави Володимирівни про втручання в її діяльність як судді щодо здійснення правосуддя.

Доповідач – член Вищої ради правосуддя Володимир Говоруха (РЅР° фото) поінформував, що, СЏРє зазначено Сѓ повідомленні, 17 квітня 2019 СЂРѕРєСѓ РґРѕ Одеського окружного адміністративного СЃСѓРґСѓ звернувся фізична РѕСЃРѕР±Р° – підприємець Р‘. Р· РїРѕР·РѕРІРЅРѕСЋ заявою РґРѕ Виконавчого комітету Одеської РјС–СЃСЊРєРѕС— ради, третя РѕСЃРѕР±Р° – Одеська РјС–СЃСЊРєР° рада, РїСЂРѕ визнання протиправним та скасування рішення Виконавчого комітету Одеської РјС–СЃСЊРєРѕС— ради.

Разом із позовною заявою ФОП Б. подав заяву про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову шляхом зупинення виконання рішення виконавчого комітету Одеської міської ради.

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 18 квітня 2019 року було відмовлено у задоволенні заяви ФОП Б. про вжиття заходів забезпечення позову.

Ухвалою Одеського окружного адміністративного СЃСѓРґСѓ РІС–Рґ 19 квітня 2019 СЂРѕРєСѓ РїРѕР·РѕРІРЅСѓ заяву ФОП Р‘.РґРѕ Виконавчого комітету Одеської РјС–СЃСЊРєРѕС— ради, третя РѕСЃРѕР±Р° – Одеська РјС–СЃСЊРєР° рада, РїСЂРѕ визнання протиправним та скасування рішення залишено без СЂСѓС…Сѓ та надано позивачеві Рї’ять РґРЅС–РІ для усунення недоліків РїРѕР·РѕРІРЅРѕС— заяви.

25 квітня 2019 року від ФОП Б. надійшла уточнена позовна заява. Разом з уточненою позовною заявою надійшла заява про забезпечення позову шляхом: заборони Управлінню розвитку споживчого ринку та захисту прав споживачів Одеської міської ради вчиняти будь-які дії, пов'язані з підготовкою, укладенням та наданням заявнику угод (договорів), інших дозволів на розміщення елементів вуличної торгівлі та тимчасових споруд в межах міста Одеси; заборони будь-яким особам вчиняти дії щодо укладення договорів на розміщення, установку та право користування місцями для розміщення елементів вуличної торгівлі та тимчасових споруд в межах міста Одеси.

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду відмовлено у задоволенні заяви про вжиття заходів забезпечення позову.

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду ФОП Б. продовжено строк для усунення недоліків позовної заяви.

10 травня 2019 СЂРѕРєСѓ через канцелярію Одеського окружного адміністративного СЃСѓРґСѓ надійшла заява ФОП Р‘. РїСЂРѕ СЂРѕР·’яснення СЃСѓРґРѕРІРѕРіРѕ рішення. 20 травня 2019 СЂРѕРєСѓ Р‘. повторно звернувся С–Р· заявою РїСЂРѕ СЂРѕР·’яснення ухвали Одеського окружного адміністративного СЃСѓРґСѓ.

Суддя зазначає, що станом на 21 травня 2019 року адміністративна справа перебуває без руху, провадження у справі не відкрито, недоліки позовної заяви позивачем не усунуто.

Балан Я.В. в повідомленні зазначає, що 18 травня 2019 року в мережі інтернет розміщено зняті громадянином Б. відеоматеріали стосовно неї.

Як стверджує суддя, саме із текстів зазначених відеоматеріалів вбачається, що нею організовано напад на ФОП Б.8 травня 2019 року. Про це звинувачення позивач повідомив також заступника голови Одеського окружного адміністративного суду Радчука А.А. на особистому прийомі. Крім того, Б. наголошував, що суддя є особою, близькою до Одеської міської ради, та замішана у корупційних схемах.

РќР° переконання СЃСѓРґРґС–, неприхованою метою численних відеоматеріалів С” намагання здійснити тиск РЅР° СЃСѓРґ Р· метою прийняття Сѓ конкретній справі рішення РЅР° користь позивача. Також СЃСѓРґРґСЏ зазначає, що Р‘.через секретаря СЃСѓРґРѕРІРѕРіРѕ засідання попередив СЃСѓРґРґСЋ: «.... якщо ваша СЃСѓРґРґСЏ РЅРµ бажає продовження відеоматеріалів, то нехай вже РїСЂРёР№РјРµ рішення РїРѕ справі, інакше відео Р±СѓРґРµ Р·’являтися кожного РґРЅСЏ».

Така поведінка ФОП Б., на думку судді,створює у громадян уявлення щодо можливості вплинути на суд та судове рішення у позапроцесуальний спосіб та безкарності протиправних дій, оскільки громадянин Б. неодноразово порушував громадський порядок у суді.

РЎСѓРґРґСЏ вважає втручанням РІ С—С— діяльність СЏРє СЃСѓРґРґС– щодо здійснення правосуддя такі РґС–С— позивача Р‘., СЏРєС– С” протиправними, мають РЅР° меті ухвалення СЃСѓРґРѕРј «Р·СЂСѓС‡РЅРѕРіРѕ» для вказаної РѕСЃРѕР±Рё СЃСѓРґРѕРІРѕРіРѕ рішення та містять ознаки злочину, передбаченого статтею 376 (втручання РІ діяльність СЃСѓРґРѕРІРёС… органів)Кримінального кодексу України.

Під час перевірки Прокуратура Одеської області повідомила, що за викладеними у повідомленні судді Одеського окружного адміністративного суду Балан Я.В. обставинами про втручання в її діяльність як судді щодо здійснення правосуддя 13 (14) червня 2019 року Одеською місцевою прокуратурою № 1 до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 376 КК України, та розпочато досудове розслідування.

Наразі досудове розслідування триває.

З огляду на зазначене Вища рада правосуддя ухвалила звернутися до Генеральної прокуратури України щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину, вчиненого стосовно судді Одеського окружного адміністративного суду Балан Ярослави Володимирівни у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Управління інформації

та забезпечення комунікаційної діяльності

Фотогалерея

Повернутися до переліку розділу