hotline
 kor

Новини та повідомлення


ВРП ухвалила звернутися до ГПУ щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину за фактом підроблення рішення Гуляйпільського районного суду Запорізької області

10.07.2019

Вища рада правосуддя 9 липня 2019 року розглянула повідомлення судді Гуляйпільського районного суду Запорізької області Романько Оксани Олександрівни про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя.

Доповідач – член Вищої ради правосуддя Володимир Говоруха (РЅР° фото) поінформував, що Сѓ повідомленні СЃСѓРґРґСЏ Романько Рћ.Рћ. вказала, що 17 квітня 2019 СЂРѕРєСѓ РЅР° електронну адресу Гуляйпільського районного СЃСѓРґСѓ Запорізької області надійшов РІС–Рґ громадянки Рњ. електронний запит Р·Р° встановленою формою щодо надання РїРёСЃСЊРјРѕРІРѕ інформації РїСЂРѕ існування справи, рішення (ухвали), постановленого суддею Гуляйпільського районного СЃСѓРґСѓ Запорізької області Романько Рћ.Рћ. 15–16 червня 2017 СЂРѕРєСѓ Сѓ справі в„– 135/1453/17 (провадження в„– 1-РІ/135/36/17) Р·Р° РїРѕР·РѕРІРѕРј фізичної РѕСЃРѕР±Рё – підприємця Рњ. РґРѕ громадянина Р¦. РїСЂРѕ стягнення Р±РѕСЂРіСѓ Р·Р° РґРѕРіРѕРІРѕСЂРѕРј РїРѕР·РёРєРё. До запиту громадянка Рњ. додала сканкопію так званої ухвали СЃСѓРґСѓ.

За результатами розгляду вказаного запиту встановлено, що справа із зазначеними реквізитами та складом учасників у провадженні суду, у тому числі й у провадженні судді Романько О.О., не перебувала. У визначений період та за вказаних обставин жодного рішення, навіть подібного за змістом, суддя не складала. Не вносилося таке рішення і до Єдиного державного реєстру судових рішень.

Крім того, при безпосередньому огляді доданої до запиту сканкопії документа встановлено, що гербова печатка Гуляйпільського районного суду Запорізької області є підробленою, а наявні на ній відтиски штампів не могли бути зроблені працівниками суду, оскільки такі штампи ніколи не виготовлялися та відсутні у суді. Підпис судді Романько О.О. не співпадає з її дійсним підписом та є очевидно підробленим. Штрих-код, що міститься на сканкопії, не дає можливості ідентифікувати документ.

Наявність підробленого рішення СЃСѓРґСѓ, РЅР° РґСѓРјРєСѓ СЃСѓРґРґС– Романько Рћ.Рћ., дискредитує репутацію СЏРє правосуддя РІ цілому, так С– С—С— репутацію зокрема, та свідчить РїСЂРѕ втручання РІ діяльність СЃСѓРґРґС– щодо здійснення правосуддя.

На підставі викладеного суддя Романько О.О. звернулася до Вищої ради правосуддя з повідомленням, в якому висловила прохання вжити заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя. З аналогічним повідомленням суддя звернулась до Генеральної прокуратури України.

На запит члена Вищої ради правосуддя Прокуратура Запорізької області повідомила, що 16 травня 2019 року Гуляйпільським ВП Пологівського ВП ГУ НП в Запорізькій області до Єдиного реєстру досудових розслідувань за викладеними у повідомленні фактами підроблення ухвали Гуляйпільського районного суду Запорізької області внесено відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України. На сьогодні досудове розслідування у зазначеному кримінальному провадженні триває.

«РќРµ можна РЅРµ погодитись С–Р· позицією СЃСѓРґРґС– Романько Рћ.Рћ., що наявність підробленого рішення СЃСѓРґСѓ підриває репутацію та дискредитує С—С— СЏРє СЃСѓРґРґСЋ Гуляйпільського районного СЃСѓРґСѓ Запорізької області С‚Р° може зашкодити авторитету правосуддя»,– зазначив Володимир Говоруха.

З огляду на наведене Вища рада правосуддя ухвалила звернутися до Генеральної прокуратури України щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 16 травня 2019 року за частиною першою статті 358 Кримінального кодексу України за фактами, викладеними у повідомленні судді Гуляйпільського районного суду Запорізької області Романько Оксани Олександрівни.

Управління інформації
та забезпечення комунікаційної діяльності

Фотогалерея

Повернутися до переліку розділу