hotline
 kor

Новини та повідомлення


ВРП звернеться до ГПУ щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину, вчиненого позивачем у справі, яка перебувала у провадженні судді Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська Лукінової К.С.

10.07.2019

Вища рада правосуддя 9 липня 2019 року розглянула повідомлення судді Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська Лукінової Катерини Сергіївни про втручання в її діяльність як судді щодо здійснення правосуддя.

Доповідач – член Вищої ради правосуддя Володимир Говоруха поінформував, що Сѓ провадженні СЃСѓРґРґС– Лукінової Рљ.РЎ. перебувала справа Р·Р° РїРѕР·РѕРІРЅРѕСЋ заявою та заявою РїСЂРѕ забезпечення РїРѕР·РѕРІСѓ громадянина Рљ. РґРѕ громадян Р›., Рќ., Р‘. РїСЂРѕ визнання порушення права позивача та стягнення сумарної шкоди.

Ухвалою СЃСѓРґРґС– Бабушкінського районного СЃСѓРґСѓ міста Дніпропетровська Лукінової Рљ.РЎ. РІС–Рґ 10 квітня 2019 СЂРѕРєСѓ СЂРѕР·’єднано РїРѕР·РѕРІРЅС– РІРёРјРѕРіРё громадянина Рљ. РґРѕ громадян Р›., Рќ., Р‘. РїСЂРѕ визнання порушення права позивача та стягнення сумарної шкоди та виділено РІ самостійне провадження РїРѕР·РѕРІРЅСѓ РІРёРјРѕРіСѓ громадянина Рљ.РґРѕ громадянина Р›. РїСЂРѕ визнання порушення права позивача.

Ухвалою судді Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська від 10 квітня 2019 року позовна заява громадянина К. до громадян Н., Б. про стягнення сумарної шкоди разом із заявою про забезпечення позову передана за підсудністю до Жовтневого районного суду міста Дніпропетровська.

Після СЂРѕР·’єднання РїРѕР·РѕРІРЅРёС… РІРёРјРѕРі та виділення РІ окреме провадження РїРѕР·РѕРІРЅРѕС— РІРёРјРѕРіРё Рљ. РґРѕ Р›. РїСЂРѕ визнання порушення права позивача РїРѕР·РѕРІРЅСѓ заяву ухвалою СЃСѓРґСѓ залишено без СЂСѓС…Сѓ С– запропоновано позивачу усунути вказані РІ РЅС–Р№ недоліки заяви.

Суддя в повідомленні зазначає, що на виконання цієї ухвали 26 квітня 2019 року позивач К. подав до канцелярії суду уточнену позовну заяву. При цьому ним було змінено склад учасників справи, а також залучено до участі у справі як відповідачів суддю Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська Лукінову К.С. та суддю Жовтневого районного суду міста Дніпропетровська Антонюка О.А.

На думку судді, в уточненій позовній заяві містяться відомості, які порочать її честь та гідність як судді, є принизливими та підривають довіру до правосуддя, тому мають бути розцінені як втручання в її діяльність щодо здійснення правосуддя, оскільки метою подання вказаної уточненої позовної заяви є усунення судді Лукінової К.С. від розгляду справи і залучення її до участі в цій справі як відповідача.

Суддя звертає увагу, що позивач К. фактично перебрав на себе повноваження особи, відповідальної за здійснення автоматизованого розподілу судової справи, і бажає самостійно обирати суддю для здійснення правосуддя за його позовними заявами шляхом включення до числа відповідачів того судді, який виніс судове рішення не на його користь.

РЈ повідомленні також зазначено, що, СЏРє поінформував 2 травня 2019 СЂРѕРєСѓ помічник СЃСѓРґРґС– Лукінової Рљ.РЎ., Рљ. заходив РґРѕ приймальні кабінету СЃСѓРґРґС– та РїРѕРІС–РґРѕРјРёРІ, що Р±СѓРґРµ «РІРЅРѕСЃРёС‚Рё» відомості РґРѕ Єдиного реєстру РґРѕСЃСѓРґРѕРІРёС… розслідувань стосовно СЃСѓРґРґС– Р·Р° кожним процесуальним документом, СЏРєРёР№ РїСЂРёР№РјРµ чи прийняла СЃСѓРґРґСЏ Лукінова Рљ.РЎ. Р·Р° Р№РѕРіРѕ заявами, позовами тощо.

Суддя в повідомленні цитує уточнену позовну заяву К., зміст якої, на її переконання, свідчить про тиск на неї, ображає її і принижує не тільки як людину, а і як суддю, підриває авторитет правосуддя.

Суддя стверджує, що К. зловживає процесуальними правами, наданими йому як позивачу, втручається у правосуддя і всупереч визначеному у статті 33 Цивільного процесуального кодексу України порядку самостійно обирає склад суду для розгляду його справ. Зауважила, що саме через вказані дії К. змушена передати справу до Дніпровського апеляційного суду на підставі статті 26 ЦПК України для визначення її підсудності.

Вказані обставини суддя розцінює як втручання К. в її діяльність щодо здійснення правосуддя.

Р’С–РґРїРѕРІС–РґРЅРѕ РґРѕ РІРёРјРѕРі статті 48 Закону України «РџСЂРѕ судоустрій С– статус СЃСѓРґРґС–РІ» СЃСѓРґРґСЏ звернулась С–Р· повідомленням РїСЂРѕ втручання Сѓ С—С— діяльність СЏРє СЃСѓРґРґС– щодо здійснення правосуддя РґРѕ Вищої ради правосуддя та РґРѕ Генерального РїСЂРѕРєСѓСЂРѕСЂР° С– просила вжити передбачені чинним законодавством заходи реагування.

20 травня 2019 СЂРѕРєСѓ Прокуратурою Дніпропетровської області внесено відомості РґРѕ ЄРДР та розпочато РґРѕСЃСѓРґРѕРІРµ розслідування Сѓ кримінальному провадженні Р·Р° ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 376 (втручання РІ діяльність СЃСѓРґРѕРІРёС… органів) Кримінального кодексу України, Р·Р° фактом можливого втручання Рљ. РІ діяльність СЃСѓРґРґС– Бабушкінського районного СЃСѓРґСѓ міста Дніпропетровська Лукінової Рљ.РЎ. Р· метою перешкодити виконанню нею службових РѕР±РѕРІ’СЏР·РєС–РІ.

На сьогодні досудове розслідування триває, проводяться необхідні слідчі та процесуальні дії, спрямовані на встановлення обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.

Вища рада правосуддя ухвалила звернутися до Генеральної прокуратури України щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину, вчиненого стосовно судді Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська Лукінової Катерини Сергіївни у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Управління інформації
та забезпечення комунікаційної діяльності

Фотогалерея

Повернутися до переліку розділу