hotline
 kor

Новини та повідомлення


У Вищій раді правосуддя проведено прийом громадян

12.04.2019

12 квітня 2019 року начальник правового управління секретаріату Вищої ради правосуддя Тетяна Миколаївна Пархацька провела особистий прийом громадян, які стверджували про недотримання (на їхню думку) норм чинного законодавства України місцевими судами, зокрема Ленінським районним судом міста Дніпропетровська, Октябрським районним судом міста Полтави, Тисменицьким районним судом Івано-Франківської області, Виноградівським районним судом Закарпатської області, Києво-Святошинським районним судом Київської області, під час розгляду судових справ.

Начальник правового управління Тетяна Пархацька РїС–Рґ час СЂРѕР·РјРѕРІРё поінформувала громадян, що Вища рада правосуддя РІС–РґРїРѕРІС–РґРЅРѕ РґРѕ визначених конституційних повноважень РЅРµ вправі втручатися Сѓ розгляд судами конкретних СЃСѓРґРѕРІРёС… справ, СЏРє С– переглядати СЃСѓРґРѕРІС– рішення (надавати  С—Рј правову оцінку).

Питання стосовно поведінки СЃСѓРґРґС– розглядається Сѓ Раді РІ межах процедури дисциплінарного провадження, СЏРєРµ здійснюється Сѓ РїРѕСЂСЏРґРєСѓ, визначеному законодавством України, зокрема законами України «РџСЂРѕ СЃСѓРґРѕСѓСЃС‚СЂС–Р№ С– статус СЃСѓРґРґС–РІ» та «РџСЂРѕ Р’ищу раду правосуддя».

До Вищої ради правосуддя особа може звернутися в порядку дисциплінарного провадження з дисциплінарною скаргою (відповідної форми) в межах розгляду питання про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності.

Заявникам, які попередньо звернулися до Вищої ради правосуддя з дисциплінарними скаргами, надано інформацію про перебування вказаних скарг на попередньому вивченні та перевірці у членів Вищої ради правосуддя, які у своїй діяльності є незалежними від будь-якого незаконного впливу, тиску або втручання.

Про результати розгляду дисциплінарних скарг та прийняті щодо них рішення скаржники повідомляються в межах процедури здійснення дисциплінарного провадження.

Тетяна Пархацька стосовно порушених громадянами питань зазначила, що Вища рада правосуддя вправі діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Р’С–РґРїРѕРІС–РґРЅРѕ РґРѕ статті 45 Закону України «РџСЂРѕ Вищу раду правосуддя» рішення РїСЂРѕ РІС–РґРјРѕРІСѓ Сѓ відкритті дисциплінарної справи ухвалюється Дисциплінарною палатою та оскарженню РЅРµ підлягає.

На особистому прийомі також прийнято додаткові звернення (скарги) заявників, які підлягатимуть розгляду у Вищій раді правосуддя відповідно до законодавства.

 

Управління інформації
та забезпечення комунікаційної діяльності

Фотогалерея

Повернутися до переліку розділу