hotline
 kor

Новини та повідомлення


ВРП звільнила Гладун Х.А. з посади судді Печерського районного суду міста Києва за вчинення істотного дисциплінарного проступку

11.04.2019

Вища рада правосуддя 11 квітня 2019 року розглянула питання про звільнення Гладун Христини Анатоліївни з посади судді Печерського районного суду міста Києва на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України відповідно до рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 17 листопада 2016 року № 1908/дп-16.

Доповідач – член Вищої ради правосуддя Микола Гусак РїРѕРІС–РґРѕРјРёРІ, що РґРѕ Вищої ради юстиції 15 РіСЂСѓРґРЅСЏ 2016 СЂРѕРєСѓ надійшло рішення Вищої кваліфікаційної РєРѕРјС–СЃС–С— СЃСѓРґРґС–РІ України РІС–Рґ 17 листопада 2016 СЂРѕРєСѓ в„–1908/РґРї-16 РїСЂРѕ внесення подання РїСЂРѕ звільнення Гладун РҐ.Рђ. Р· посади СЃСѓРґРґС– Печерського районного СЃСѓРґСѓ міста Києва РЅР° підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України.

17 листопада 2016 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України, розглянувши дисциплінарну справу, прийняла рішення про внесення подання до Вищої ради юстиції про звільнення судді Печерського районного суду міста Києва Гладун Х.А. з підстав, передбачених пунктом 3 частини шостої статті 126 Конституції України.

Зокрема, Вища кваліфікаційна РєРѕРјС–СЃС–СЏ СЃСѓРґРґС–РІ України дійшла РІРёСЃРЅРѕРІРєСѓ, що встановлені випадки скасування СЃСѓРґРѕРІРёС… рішень свідчать РїСЂРѕ РіСЂСѓР±Сѓ недбалість СЃСѓРґРґС– Гладун РҐ.Рђ. та С—С— нехтування РѕР±РѕРІ’язками, що РІ цілому негативно впливає СЏРє РЅР° авторитет СЃСѓРґРѕРІРѕС— влади, так С– РЅР° суспільну РґРѕРІС–СЂСѓ РґРѕ СЃСѓРґСѓ, оскільки Р·РјС–СЃС‚ вказаних рішень свідчить РїСЂРѕ невиконання суддею РІРёРјРѕРі закону РїСЂСЏРјРѕС— РґС–С— та неврахування РїС–Рґ час розгляду справ фактичних обставин справи, що С” очевидними.

Оцінюючи в сукупності факти та обставини, встановлені за результатами дисциплінарного провадження, Комісія дійшла до висновку про допущення суддею Гладун Х.А. поведінки, що порочить звання судді та підриває авторитет судової влади України.

Суддя Гладун Х.А., не погоджуючись із рішенням Комісії, звернулась до Вищого адміністративного суду України з адміністративним позовом до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, в якому просила визнати його протиправним та скасувати.

Рішенням Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 24 травня 2018 року у задоволенні адміністративного позову Гладун Х.А. до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про визнання незаконним та скасування рішення від 17 листопада 2016 року № 1908/дп-16 відмовлено. Колегія суддів Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду дійшла висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог Гладун Х.А.

З урахуванням зазначеного Вища рада правосуддя ухвалила звільнити Гладун Христину Анатоліївну з посади судді Печерського районного суду міста Києва на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України.

 

Управління інформації
та забезпечення комунікаційної діяльності

Фотогалерея

Повернутися до переліку розділу