hotline
 kor

Новини та повідомлення


ВРП розглянула повідомлення голови Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Данка В.Й. щодо незаконного проникнення до будівлі суду

09.08.2018

До Вищої ради правосуддя 2 травня 2018 року надійшло повідомлення голови Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Данка Віктора Йосиповича про втручання у його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя.

У повідомленні зазначено, що в ніч з 24 на 25 квітня 2018 року близько 00 год. 40 хв. невідомі особи проникли в адміністративну будівлю суду.

За словами судді, це підтверджується відповідними записами з камер відеоспостереження. Вказане стало підставою для звернення до Управління Служби Безпеки України в Закарпатській області із заявою про можливе встановлення у приміщенні суду спеціальних технічних засобів для негласного отримання інформації.

Данко В.Й. повідомляє, що під час огляду місця події 25 квітня 2018 року у службовому кабінеті голови суду було виявлено предмет, схожий на пристрій для прихованого зняття інформації.

Голова Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Данко В.Й. розцінює такі дії як непроцесуальний вплив на суддю, встановлення контролю над здійсненням правосуддя та втручання в діяльність судді.

РќР° запит члена Р’Р Рџ 10 липня 2018 СЂРѕРєСѓ надійшов лист заступника начальника Департаменту – начальника управління нагляду Р·Р° додержанням законів Національною поліцією України Генеральної прокуратури України Рћ. Лукашенка, Сѓ СЏРєРѕРјСѓ зазначено, що 26 квітня 2018 СЂРѕРєСѓ слідчим відділом УСБУ РІ Закарпатській області розпочато кримінальне провадження Р·РіС–РґРЅРѕ С–Р· заявою голови СЃСѓРґСѓ Р·Р° вказаним фактом Р·Р° частиною першою статті 359 (незаконне використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації), частиною першою статті 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Для подальшого здійснення досудового розслідування кримінальне провадження скеровано до СУ ГУ НП в Закарпатській області.

Р— огляду РЅР° зазначене 9 серпня 2018 СЂРѕРєСѓ РЅР° підставі пункту 6 частини першої статті 73 Закону України «РџСЂРѕ Вищу раду правосуддя» Вища рада правосуддя ухвалила звернутися РґРѕ Генеральної прокуратури України щодо надання інформації РїСЂРѕ розслідування та розкриття злочину, вчиненого стосовно голови Ужгородського міськрайонного СЃСѓРґСѓ Закарпатської області Данка Р’.Р™., Сѓ кримінальному провадженні, внесеному РґРѕ Єдиного реєстру РґРѕСЃСѓРґРѕРІРёС… розслідувань.

 

Управління інформації
та забезпечення комунікаційної діяльності

Фотогалерея

Повернутися до переліку розділу