hotline
 kor

Новини та повідомлення


Оприлюднено інформацію про результати діяльності Вищої ради правосуддя за 2017 рік

21.03.2018

На офіційному веб-сайті ВРП розміщено статистично-аналітичну інформацію про результати основних напрямів діяльності Ради за 2017 рік.

РЈ звітних відомостях, зокрема, зазначено, що Сѓ 2017 році було прийнято 857 рішень РїСЂРѕ внесення подання Президентові України РїСЂРѕ призначення кандидатів РЅР° посади СЃСѓРґРґС–РІ. Для РїРѕСЂС–РІРЅСЏРЅРЅСЏ – Сѓ 2016 році прийнято 202 рішення РїСЂРѕ внесення Президентові України подань РїСЂРѕ призначення кандидатів РЅР° посади СЃСѓРґРґС–РІ, що РЅР° 655 рішень або РЅР° 324 % більше.

14−29 вересня 2017 СЂРѕРєСѓ відбулося засідання Вищої ради правосуддя Р· розгляду матеріалів стосовно 120 кандидатів, рекомендованих Вищою кваліфікаційною комісією СЃСѓРґРґС–РІ України РЅР° посади СЃСѓРґРґС–РІ Касаційного господарського, Касаційного кримінального, Касаційного цивільного та Касаційного адміністративного СЃСѓРґС–РІ Сѓ складі Верховного РЎСѓРґСѓ. Р—Р° результатами  С—С… розгляду Вищою радою правосуддя прийнято рішення РїСЂРѕ внесення Президентові України подання РїСЂРѕ призначення 117 кандидатів РЅР° посади СЃСѓРґРґС–РІ Верховного РЎСѓРґСѓ.

У 2017 році за результатами розгляду матеріалів про звільнення суддів за загальними обставинами Рада прийняла 405 рішень про звільнення судді з посади.

На виконання прийнятих рішень Радою внесено Президентові України 10 подань про відрядження як тимчасове переведення 70 суддів до іншого суду того самого рівня і спеціалізації.

Дисциплінарними палатами Вищої ради правосуддя у 2017 році прийнято 345 рішень про відкриття дисциплінарних справ стосовно 396 суддів.

За наслідками розгляду дисциплінарних справ прийнято 91 рішення про притягнення 96 суддів до дисциплінарної відповідальності.

Упродовж вказаного періоду за поданням Дисциплінарних палат Вищою радою правосуддя прийнято 15 рішень про звільнення 15 суддів із посад за вчинення істотного дисциплінарного проступку, грубе чи систематичне нехтування обов?язками, що є несумісним зі статусом судді або виявило його невідповідність займаній посаді, за рекомендацією ВККС України прийнято 30 рішень про звільнення 157 суддів.

Питання тиску на суддю під час здійснення ним професійної діяльності на сьогодні залишається актуальним. Про це свідчить кількість звернень суддів із повідомленнями про втручання в їхню професійну діяльність.

У 2017 році до ВРП надійшло 330 повідомлень про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя.

Найбільше повідомлень РїСЂРѕ втручання надійшло РІС–Рґ СЃСѓРґРґС–РІ місцевих СЃСѓРґС–РІ − 257 повідомлень, 69 повідомлень надійшло РІС–Рґ СЃСѓРґРґС–РІ апеляційних СЃСѓРґС–РІ, 4 повідомлення – РІС–Рґ СЃСѓРґРґС–РІ вищих СЃСѓРґС–РІ.

Протягом звітного періоду надійшло 49 клопотань від Генеральної прокуратури України: 20 клопотань про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя; 15 клопотань про продовження строку тимчасового відсторонення судді від здійснення правосуддя; 14 клопотань про надання згоди на затримання судді та утримання його під вартою.

Р—Р° результатами клопотань РїСЂРѕ тимчасове відсторонення СЃСѓРґРґС– РІС–Рґ здійснення правосуддя Сѓ Р·РІ’СЏР·РєСѓ Р· притягненням РґРѕ кримінальної відповідальності Радою прийнято 18 рішень РїСЂРѕ тимчасове відсторонення СЃСѓРґРґС–, 3 рішення РїСЂРѕ РІС–РґРјРѕРІСѓ Сѓ задоволенні клопотання, 1 рішення РїСЂРѕ повернення клопотання Р· підстав невідповідності закону, 11 рішень РїСЂРѕ продовження строку тимчасового відсторонення СЃСѓРґРґС–РІ РІС–Рґ здійснення правосуддя та 4 рішення РїСЂРѕ повернення клопотань.

За результатами подань про надання згоди на затримання судді та утримання його під вартою Радою прийнято 14 актів, з них: 8 рішень про надання згоди на затримання судді та утримання його під вартою, 1 рішення про відмову у задоволенні подання про надання згоди на затримання судді та утримання його під вартою, 5 рішень про повернення подання до Генеральної прокуратури України.

Управління інформації

та забезпечення комунікаційної діяльності

Повернутися до переліку розділу