hotline
 kor

Новини та повідомлення


Судді Одеської, Дніпропетровської областей та столиці найбільше скаржаться на факти тиску, погроз та випадки блокування роботи суду

22.01.2018

У 2017 році найбільша кількість повідомлень про втручання у діяльність судді щодо здійснення правосуддя надійшла від суддів Одеської (32), Дніпропетровської (39) областей та міста Києва (60).

Значну кількість випадків тиску на суддів зафіксовано у Харківській (18), Львівській (18), Полтавській (16) областях.

Водночас лише судді Хмельницької області не надіслали до Вищої ради правосуддя та Генеральної прокуратури жодного повідомлення про втручання у їхню діяльність. По 1 повідомленню відповідно до Реєстру повідомлень суддів про втручання в діяльність надійшло від суддів Чернівецької та Івано-Франківської областей.

Найбільше повідомлень РїСЂРѕ втручання надійшло РІС–Рґ СЃСѓРґРґС–РІ місцевих СЃСѓРґС–РІ (257 повідомлень). 69 повідомлень надійшло РІС–Рґ СЃСѓРґРґС–РІ апеляційних СЃСѓРґС–РІ, 2 повідомлення – РІС–Рґ СЃСѓРґРґС–РІ вищих СЃСѓРґС–РІ.

Судді скаржилися на факти фізичного та психологічного тиску (19 та 224 повідомлення відповідно), блокування роботи суду (60 повідомлень), відкриття кримінальних проваджень та проведення слідчих дій стосовно суддів (56 повідомлень).

РЈ 227 випадках підставою для повідомлення РїСЂРѕ втручання були РґС–С— громадян та громадських РѕР±’єднань, Сѓ 87 випадках – органів державної влади, Сѓ 19 випадках – народних депутатів України.

РЈСЃСЊРѕРіРѕ РґРѕ Реєстру повідомлень СЃСѓРґРґС–РІ РїСЂРѕ втручання РІ діяльність Сѓ 2017 році було внесено 330 повідомлень СЃСѓРґРґС–РІ, 124 Р· РЅРёС… розглянуто. РЈ 65 випадках Радою прийнято рішення РїСЂРѕ РІС–РґРјРѕРІСѓ Сѓ вжитті заходів, Сѓ 57 – вжито заходів для захисту незалежності та авторитету СЃСѓРґРґС–РІ. Р—Р° фактом розгляду повідомлень СЃСѓРґРґС–РІ РїСЂРѕ втручання Радою надіслано 22 звернення РґРѕ Генеральної прокуратури та 16 звернень – РґРѕ інших державних органів.

 

Управління інформації
та забезпечення комунікаційної діяльності

Повернутися до переліку розділу