hotline

Новини та повідомлення


Наявність кримінального провадження не може бути засобом впливу на суддю

15.12.2017

Вища рада правосуддя 14 грудня 2017 року розглянула повідомлення судді Печерського районного суду міста Києва Писанця Віталія Анатолійовича про втручання в його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя.

Встановлено, що Департаментом спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України здійснюється РґРѕСЃСѓРґРѕРІРµ розслідування Сѓ кримінальному провадженні, що розпочато Р·Р° ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 375 Кримінального кодексу України, Р·Р° фактами постановлення слідчими СЃСѓРґРґСЏРјРё Печерського районного СЃСѓРґСѓ міста Києва Писанцем Р’.Рђ. та Бортницькою Р’.Р’. неправосудних рішень Р·Р° скаргами Сѓ кримінальному провадженні, РІ СЏРєРѕРјСѓ РѕСЃРѕР±С– повідомлено РїСЂРѕ РїС–РґРѕР·СЂСѓ,  Сѓ Р·РІ’СЏР·РєСѓ Р· чим СЃСѓРґРґСЋ Писанця Р’.Рђ. було викликано РЅР° РґРѕРїРёС‚  СЏРє СЃРІС–РґРєР°.

Суддя стверджує, що вказані дії вчинено прокуратурою через винесення ним ухвал про відмову в задоволенні клопотання слідчих та прокурорів Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ та є прямим тиском на суд і втручанням у здійснення правосуддя.

РќР° запит Вищої ради правосуддя Генеральною прокуратурою України було повідомлено, що розпочате 27 РіСЂСѓРґРЅСЏ 2016 СЂРѕРєСѓ вказане кримінальне провадження триває, оскільки проводяться процесуальні РґС–С—, спрямовані РЅР° РїРѕРІРЅРµ, всебічне та РѕР±’єктивне Р·’ясування обставин, СЏРєС– мають значення для кримінального провадження.

Вища рада правосуддя дійшла висновку, що надана ГПУ інформація не дає підстав стверджувати, що розслідування у вказаному кримінальному провадженні здійснюється швидко та ефективно, що є особливо важливим, оскільки стосується обвинувачення у постановленні завідомо неправосудного рішення та може негативно впливати на суспільну довіру до суду.

Враховуючи зазначене, Рада ухвалила внести до Генеральної прокуратури України подання про виявлення та притягнення до встановленої законом відповідальності осіб, якими вчинено дії, що порушують гарантії незалежності суддів.

 

Управління інформації
та забезпечення комунікаційної діяльності

Фотогалерея

Повернутися до переліку розділу