hotline
 kor

Новини та повідомлення


ВРП звертає увагу Генпрокуратури на виконання обов’язку уповноважених органів здійснювати фіксацію наданих відомостей про кримінальні правопорушення

08.11.2017

Вища рада правосуддя 7 листопада 2017 року розглянула повідомлення судді Ленінського районного суду міста Кіровограда Плохотніченка Леоніда Івановича про втручання посадових осіб прокуратури Кіровоградської області в його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя.

Доповідач – член Вищої ради правосуддя Алла Олійник поінформувала, що РґРѕ Вищої ради правосуддя надійшли повідомлення СЃСѓРґРґС– Ленінського районного СЃСѓРґСѓ міста Кіровограда Плохотніченка Леоніда Івановича РІС–Рґ 15 серпня 2017 СЂРѕРєСѓ та РІС–Рґ 19 серпня 2017 СЂРѕРєСѓ РїСЂРѕ втручання посадових РѕСЃС–Р± прокуратури Кіровоградської області РІ Р№РѕРіРѕ діяльність СЏРє СЃСѓРґРґС– щодо здійснення правосуддя Сѓ Р·РІ’СЏР·РєСѓ Р· тим, що 9 та 10 серпня 2017 СЂРѕРєСѓ РґРѕ Єдиного реєстру РґРѕСЃСѓРґРѕРІРёС… розслідувань було внесено повідомлення РїСЂРѕ вчинення РЅРёРј злочинів Р·Р° статтями 366 та 375 Кримінального кодексу України.

На думку судді Плохотніченка Л.І., вказані обставини свідчать про те, що відповідні дії посадових осіб прокуратури Кіровоградської області є втручанням у його діяльність як слідчого судді щодо здійснення правосуддя.

На запит члена Вищої ради правосуддя Олійник А.С. заступник Генерального прокурора Столярчук Ю.В. повідомив, що 15 серпня 2017 року та 19 серпня 2017 року до Генеральної прокуратури України надійшли повідомлення судді Плохотніченка Л.І. про можливе втручання в його діяльність як судді під час здійснення правосуддя. Повідомлення направлені до прокуратури Кіровоградської області. За результатами розгляду прокуратурою Кіровоградської області відомості до ЄРДР не вносились. Зазначене рішення обґрунтоване тим, що у заявах не зазначено обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінальних правопорушень, а їхній зміст зведено до незгоди з рішеннями прокуратури про початок досудового розслідування у кримінальних провадженнях щодо вчинення Плохотніченком Л.І. злочинів.

«РЇ вважаю, що Р·Р° змістом статті 214 Кримінального процесуального кодексу України відомості Р·Р° повідомленням СЃСѓРґРґС– Плохотніченка Р›.Р†. мали бути внесенні РґРѕ Єдиного реєстру РґРѕСЃСѓРґРѕРІРёС… розслідувань. Проте РЅР° порушення статті 214 РљРџРљ України прокуратурою Кіровоградської області відмовлено Сѓ внесенні відомостей Р·Р° вказаними повідомленнями», – зазначила доповідач.

Крім того, Алла Олійник зауважила, що Генеральна прокуратура направила повідомлення судді Плохотніченка Л.І. до прокуратури Кіровоградської області, працівники якої, згідно з повідомленнями цього судді, втручаються в його діяльність як судді.

«РќР° РјРѕСЋ РґСѓРјРєСѓ, наведені обставини свідчать РїСЂРѕ наявність конфлікту інтересів Р· Р±РѕРєСѓ працівників прокуратури Кіровоградської області щодо РѕР±’єктивного С– неупередженого прийняття рішень Р·Р° повідомленнями СЃСѓРґРґС– Плохотніченка Р›.Р†. РїСЂРѕ втручання РІ Р№РѕРіРѕ діяльність СЏРє СЃСѓРґРґС– щодо здійснення правосуддя Р· Р±РѕРєСѓ працівників прокуратури Кіровоградської області», – зазначила Алла Олійник.

Зважаючи РЅР° наведене, Вища рада правосуддя ухвалила звернути увагу Генеральної прокуратури України РЅР° дотримання РїСЂРёРїРёСЃС–РІ статті 19 Конституції України, статті 214 РљРџРљ України щодо РѕР±РѕРІ’СЏР·РєСѓ уповноважених органів здійснювати фіксацію наданих відомостей РїСЂРѕ кримінальні правопорушення.

 

Управління інформації
та забезпечення комунікаційної діяльності

Фотогалерея

Повернутися до переліку розділу