Новини та повідомлення


ВРП розглянула повідомлення суддів про втручання у їхню діяльність

26.04.2017

Вища рада правосуддя під час засідання 25 квітня 2017 року розглянула повідомлення суддів про втручання в їхню діяльність як судді щодо здійснення правосуддя.

Зокрема, ВРП розглянула повідомлення судді Красногвардійського районного суду міста Дніпропетровська Черкеза Дмитра Леонідовича про втручання в його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя, яке надійшло до Ради 8 лютого 2017 року.

Доповідач – член Вищої ради правосуддя Вадим Беляневич поінформував: РїС–Рґ час перевірки встановлено, що ухвалою РІС–Рґ 26 січня 2017 СЂРѕРєСѓ слідчий СЃСѓРґРґСЏ Красногвардійського районного СЃСѓРґСѓ міста Дніпропетровська Черкез Р”.Р›. повернув старшому слідчому першого слідчого відділу слідчого управління прокуратури Дніпропетровської області клопотання РїСЂРѕ обрання запобіжного заходу Сѓ вигляді тримання РїС–Рґ вартою, подане Сѓ рамках кримінального провадження. Р’ ухвалі вказано, що органом РґРѕСЃСѓРґРѕРІРѕРіРѕ розслідування Сѓ зазначеному кримінальному провадженні С” прокуратура Дніпропетровської області, що розташована Сѓ Рј. Дніпрі та територіально належить РґРѕ РЎРѕР±РѕСЂРЅРѕРіРѕ (Жовтневого) району Рј. Дніпра, Р° отже, РЅРµ належить РґРѕ територіальної підсудності Красногвардійського районного СЃСѓРґСѓ міста Дніпропетровська. Керуючись статтями 38 та 133 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий СЃСѓРґРґСЏ дійшов РІРёСЃРЅРѕРІРєСѓ РїСЂРѕ повернення клопотання слідчому.

27 січня 2017 року першим слідчим відділом слідчого управління прокуратури Дніпропетровської області внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення кримінального правопорушення за частиною першою статті 375 Кримінального кодексу України стосовно судді Красногвардійського районного суду міста Дніпропетровська Черкеза Д.Л., який без судового засідання виніс ухвалу, на підставі якої повернув клопотання про обрання запобіжного заходу громадянину, підозрюваному у вчиненні злочину, передбаченого частиною третьою статті 368 Кримінального кодексу України.

На сьогодні досудове слідство у кримінальному провадженні триває, проводяться слідчі дії, спрямовані на забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування. Повідомлення про підозру судді Черкезу Д.Л. не вручено.

1 лютого 2017 року суддю Черкеза Д.Л. було викликано на допит до прокуратури Дніпропетровської області. Суддя Черкез Д.Л. стверджує, що під час його допиту як свідка начальник першого слідчого відділу ставив запитання, які не стосуються вказаного кримінального провадження, зокрема стосовно перетину суддею кордону та подання декларації про доходи, здійснював спроби пояснити,яким чином слід розглядати справи.

На думку судді Черкеза Д.Л., вказані обставини свідчать про те, що посадові особи першого слідчого відділу прокуратури Дніпропетровської області в особі начальника Лисаченка С.Л. вчиняють дії, спрямовані на незаконний вплив та тиск на нього, втручання у його професійну діяльність з метою отримання бажаного для прокуратури результату.

«Р”С–С— працівників прокуратури Дніпропетровської області С–Р· внесення РґРѕ ЄРДР відомостей РїСЂРѕ кримінальне правопорушення щодо постановлення ухвали слідчим суддею Красногвардійського районного СЃСѓРґСѓ міста Дніпропетровська Черкезом Р”.Р›. РЅРµ РІ СЃСѓРґРѕРІРѕРјСѓ засіданні С” спробами втручання Сѓ здійснення правосуддя та тиску РЅР° СЃСѓРґРґСЋ Р· метою спонукання розглянути клопотання РїСЂРѕ обрання запобіжного заходу, незважаючи РЅР° Р№РѕРіРѕ подання Р· порушенням територіальної підсудності», – дійшов РІРёСЃРЅРѕРІРєСѓ член Р’Р Рџ Вадим Беляневич.

З огляду на наведене Вища рада правосуддя ухвалила внести до Генеральної прокуратури подання про виявлення та притягнення до встановленої законом відповідальності осіб, якими вчинено дії, що порушують гарантії незалежності судді.

Крім того, Вища рада правосуддя ухвалила відкласти для проведення додаткової перевірки розгляд: звернення зборів суддів Кіровоградського районного суду Кіровоградської області, повідомлення голови Кіровоградського районного суду Кіровоградської області та скарги судді Кіровоградського районного суду Кіровоградської області Сарапа Миколи Борисовича; заяви судді апеляційного суду Херсонської області Волошка Сергія Григоровича про втручання в його діяльність як судді та діяльність суддів апеляційного суду Херсонської області щодо здійснення правосуддя.

 

Управління інформації
та забезпечення комунікаційної діяльності

Фотогалерея

Повернутися до переліку розділу