hotline
 kor

Новини та повідомлення

У Вищій раді юстиції відбулася зустріч Голови Ради з представником Міжнародного валютного фонду

17.05.2016

У Вищій раді юстиції 16 травня 2016 року відбулася зустріч Голови ВРЮ Ігоря Бенедисюка із радником Правового департаменту Міжнародного валютного фонду Себастьяном Помпе.

Р’С–Рґ секретаріату Вищої ради юстиції Сѓ РЅС–Р№ взяли участь керівник секретаріату Сергій Пушкар, начальник відділу міжнародного співробітництва Владислав Гуртенко та радник Голови Вищої ради юстиції Дар’СЏ Богатчук.

Учасники зустрічі обговорили результати роботи повноважного складу Вищої ради юстиції щодо виконання передбачених законом повноважень з призначення, звільнення суддів та розгляду звернень / скарг на дії суддів, а також окреслили проблемні питання та шляхи вдосконалення ефективності роботи Ради.

Радник Правового департаменту Міжнародного валютного фонду Себастьян Помпе висловив схвальні відгуки щодо показників діяльності та досягнень Вищої ради юстиції.

Представник МВФ відзначив пріоритетність посилення цілісності судової системи України, в якій функції Вищої ради юстиції стають критично важливими, та наголосив на необхідності забезпечення Ради достатньою кількістю ресурсів, в тому числі кадрових і фінансових. Крім того, Себастьян Помпе підкреслив важливість публічності, прозорості та підзвітності діяльності Ради та регулярного інформування суспільства щодо показників її роботи.

Голова ВРЮ Ігор Бенедисюк поінформував про велике навантаження на членів Вищої ради юстиції та секретаріат Ради, зумовлене специфікою поточної ситуації у судовій системі України, вказав на високий рівень компетенції співробітників секретаріату Ради, необхідний для забезпечення належного виконання завдань і функцій Ради. Водночас Голова ВРЮ відзначив обмежене та недостатнє фінансування Вищої ради юстиції.

Керівник секретаріату Вищої ради юстиції Сергій Пушкар повідомив здобутки у впровадженні методології оцінки ефективності управління та навантаження Ради, висвітлив особливості формування статистичних показників діяльності Ради та поділився планами щодо вдосконалення статистичного обліку інформації в Раді.

Учасники зустрічі погодилися щодо важливості адекватного та достатнього фінансування Вищої ради юстиції для скорочення кількості неопрацьованих скарг, регулярного оприлюднення поточних статистичних показників діяльності Ради з метою відновлення суспільної довіри до судової влади.

Відділ взаємодії зі ЗМІ

Фотогалерея

Повернутися до переліку розділу