hotline
 kor

Новини та повідомлення


Відбувся візит членів ВРЮ Алли Лесько та Вадима Нежури до Королівства Нідерландів

16.12.2015

З 6 по 10 грудня 2015 року секретар дисциплінарної секції ВРЮ Алла Лесько та член ВРЮ Вадим Нежура у складі делегації представників судової влади України взяли участь у візиті до Королівства Нідерландів з метою ознайомлення з діяльністю органів судової системи цієї країни.

До складу української делегації, яку очолила Голова Ради суддів України В.Сімоненко, увійшли також судді Верховного Суду України, Голова Державної судової адміністрації України З.Холоднюк і працівники апарату Верховного Суду України.

Візит було організовано Консультативною Місією Європейського Союзу з питань розбудови сектору цивільної безпеки в Україні за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів та Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

У рамках візиту представники судової влади України мали змогу ознайомитися з культурою голландської судової системи, повноваженнями та порядком формування Судової ради Нідерландів, організаційною структурою Верховного Суду Нідерландів та його роллю у формуванні єдиної судової практики та розвитку права.

Р’С–Р·РёС‚ української делегації передбачав зустріч С–Р· директором Фонду Карнегі паном Еріком РґРµ Баедца, керівником Блоку РЎС…С–РґРЅРѕС— Європи РїСЂРё Міністерстві закордонних справ С– головою фонду «РЎСѓРґРґС– для СЃСѓРґРґС–РІ».

Зокрема, були обговорені питання фінансування судової системи та взаємодії судової влади з іншими гілками влади, громадськістю та засобами масової інформації тощо.

У рамках візиту до Міжнародного кримінального суду відбулися зустрічі української делегації з представником Ради генеральних прокурорів та Головного прокурора, суддями Міжнародного арбітражного суду, членами Судової ради Нідерландів, суддями Верховного Суду, представниками прокуратури, представниками Державної ради.

Члени делегації заслухали РґРѕРїРѕРІС–РґСЊ професора, доктора Елаіне Мак РЅР° тему «РљСѓР»СЊС‚СѓСЂР° голландської СЃСѓРґРѕРІРѕС— системи».

Експерти порушили питання щодо основних проблем ситуації в Україні, а саме: чи є Міжнародний Суд, Міжнародний арбітражний суд та Міжнародний кримінальний суд можливими інституціями для правового вирішення проблем України у контексті конфлікту з Росією; якою саме є голландська політика і цілі щодо Східно-Європейського регіону, зокрема України, та яка саме точка зору делегації відносно судової реформи в Україні.

РЇРє зазначила Р·Р° підсумками візиту секретар дисциплінарної секції Р’Р Р® Алла Лесько: «РџРѕР·РёС‚РёРІРЅРёРј РґРѕСЃРІС–РґРѕРј стало ознайомлення Р· комунікаційною стратегією, притаманною згаданим вище державним інституціям, РѕСЃРЅРѕРІРЅРёРјРё засадами СЏРєРѕС— С” прозорість, відкрите ставлення, поінформованість РїСЂРѕ діяльність. Також важливим С” СЂРѕР·СѓРјС–РЅРЅСЏ, що система дисциплінарних заходів стосовно СЃСѓРґРґС–РІ Нідерландів ґрунтується РЅР° чіткому додержанні принципу незалежності СЃСѓРґРѕРІРѕС— влади Сѓ поєднанні Р· постійною роботою СЃСѓРґРѕРІРёС… інституцій Р· підвищення професійного СЂС–РІРЅСЏ СЃСѓРґРґС–РІ, контролю Р·Р° додержанням РЅРёРјРё РЅРѕСЂРј СЃСѓРґРѕРІРѕС— етики та моральних РЅРѕСЂРј С– самоочищенню РІС–Рґ СЃСѓРґРґС–РІ, СЏРєС– перешкоджають утвердженню авторитету та РґРѕРІС–СЂРё РґРѕ СЃСѓРґРѕРІРѕС— влади РІ країні».

 

Відділ взаємодії зі ЗМІ

Фотогалерея

Повернутися до переліку розділу