hotline

Матеріали ЗМІ

Інформаційна атака

04.04.2017

Видання: «Закон і Бізнес»
Номер видання: № 13 (1311)
Автор: Євген Березовський

Вища рада правосуддя продовжила розгляд матеріалів РїСЂРѕ звільнення СЃСѓРґРґС–РІ, СЏРєС– залишились працювати РЅР° непідконтрольній Україні території. Разом Р· тим, СЏРє Р·’ясувалося, РЅРµ завжди наявність подання РїСЂРѕ звільнення може означати, що підстави для цього РґС–Р№СЃРЅРѕ С”. Так, РѕРґРЅС–Р№ С–Р· СЃСѓРґРґС–РІ удалося довести: хоча РІРѕРЅР° Р№ перебуває РЅР° території так званої ЛНР, але РїСЂРёСЃСЏРіРё РЅРµ порушувала.

РљСЂРёРјСЃСЊРєРёР№ РІРёР±С–СЂ

Майже відразу після відновлення діяльності у 2015 р. Вища рада юстиції взялася за розгляд матеріалів про звільнення суддів, які порушили присягу, залишившись працювати на непідконтрольній території. Рекомендації для позбавлення таких осіб посад готувала Вища кваліфікаційна комісія суддів, яка раніше відповідала за притягнення до дисциплінарної відповідальності законників із судів першої та другої інстанцій. Однак її попередній вердикт мала підтримати й Рада.

Загалом було рекомендовано до звільнення 405 суддів з АР Крим та м.Севастополя. Причому на початок 2014 р. там працювали 488 законників. Щодо більшості кримських суддів Рада вже ухвалила рішення про звільнення. Однак деякі матеріали чекали своєї черги досить довго.

Так, лише РїС–Рґ час засідання 23 березня Р’Р Рџ розглянула подання щодо звільнення Тетяни Алексєєвої Р· посади СЃСѓРґРґС– Окружного адміністративного СЃСѓРґСѓ РђР  РљСЂРёРј «Р·Р° вчинення істотного дисциплінарного проступку».

Як стало відомо, законниця у 2014 р. звернулася до вищої кваліфікаційної колегії суддів РФ із заявою про рекомендування її на посаду до новоствореного Верховного суду Криму. Також на сайті колегії розміщено інформацію, коли цей документ мав розглядатись. Щоправда, відомостей про те, яке рішення ухвалене, в Інтернеті немає. Також не вдалося знайти список суддів на сайті ВС Криму, а тому невідомо, чи працює законниця в цій установі.

Однак для ВРП важливий сам факт, що Т.Алексєєва намагалася потрапити на роботу до установи іншої держави, хоча при цьому залишалася українським суддею. А те, що вона, як і більшість її кримських колег, подала заяву про звільнення за власним бажанням, в очах Ради її не виправдовувало.

РЇРє наголосили Сѓ Р’Р Рџ, С—С— неявка РЅР° роботу та систематичне нехтування РѕР±РѕРІ’язками СЃСѓРґРґС– свідчать РїСЂРѕ неналежну поведінку. РЇРє наслідок, було ухвалене цілком очікуване рішення РїСЂРѕ звільнення Р·Р° вчинення дисциплінарного проступку.

Шлях спроб і помилки

Визначитись із тим, чи є підстави для звільнення кримських суддів, Раді не надто складно. Адже є офіційні сайти державних та судових органів Російської Федерації, які ретельно зберігають всі відомості, необхідні для колегіального органу. Значно важче із суддями, які залишилися працювати на непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей.

Повернутися до переліку розділу