hotline
 kor

Матеріали ЗМІ

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 21-27 серпня

28.08.2019

Видання: «ЮРЛРГА»
Номер видання:
Автор:

1. Відмовлено у відстороненні двох суддів

ВРП, дослідивши подання та долучені до нього копії матеріалів, відмовила в задоволенні клопотання заступника Генерального прокурора Сергія Кізя про тимчасове відсторонення від здійснення правосуддя у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності:

- судді окружного адміністративного суду міста Києва Ігоря Погрібніченка;

- судді Суворовського районного суду міста Одеси Івана Шепітка.

Нагадаємо, також було выдмовлено Сѓ відстороненні СЃСѓРґРґС– РћРђРЎРљ Павла Р’РѕРІРєР°. РЎСѓРґРґС–РІ РїС–дозрюють РІ організації створення штучних перешкод Сѓ роботі Вищої кваліфікаційної РєРѕРјС–СЃС–С— СЃСѓРґРґС–РІ України та С—С— членів, організації постановлення суддею завідомо неправосудного рішення та втручанні Сѓ діяльність СЃСѓРґРґС–, Р· метою перешкодити виконанню РЅРёРј службових РѕР±РѕРІ'СЏР·РєС–РІ.

2. Відсторонено суддю з Одещини

ВРП тимчасово, строком на шість місяців, відсторонила суддю Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Олександра Боярського від здійснення правосуддя з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді та направленням його до Національної школи суддів України для проходження курсу підвищення кваліфікації для слідчих суддів та подальшим кваліфікаційним оцінюванням для підтвердження здатності судді здійснювати правосуддя у відповідному суді.

3. Подання про арешт колишнього голови ВГСУ Татькова повернуто як необгрунтоване

Р’Р Рџ ухвалила повернути подання заступника Генпрокурора РїСЂРѕ надання Р·РіРѕРґРё РЅР° утримання РїС–Рґ вартою СЃСѓРґРґС– Вищого господарського СЃСѓРґСѓ України Віктора Татькова. Зокрема, Законом «РџСЂРѕ Вищу раду правосуддя» передбачено, що подання РїСЂРѕ надання Р·РіРѕРґРё РЅР° затримання СЃСѓРґРґС–, утримання Р№РѕРіРѕ РїС–Рґ вартою чи арештом РїРѕРІРёРЅРЅРѕ бути вмотивованим, містити конкретні факти С– докази, що підтверджують вчинення суддею суспільно небезпечного РґС–СЏРЅРЅСЏ, визначеного РљРљ України, обґрунтування необхідності такого затримання (утримання). Подання, що РЅРµ відповідає вимогам цієї статті, Р’Р Рџ вмотивованим рішенням повертає Генеральному РїСЂРѕРєСѓСЂРѕСЂСѓ або Р№РѕРіРѕ заступнику. РџС–Рґ час обговорення констатовано, що подання ГПУ РЅРµ містить конкретних фактів та доказів, що підтверджують вчинення паном Татьковим суспільно небезпечного РґС–СЏРЅРЅСЏ. Нагадаємо, колишні голова ВГСУ Віктор Татьков С– Р№РѕРіРѕ заступник Артур Ємельянов РїС–дозрюються Сѓ втручанні РІ роботу автоматизованої системи документообігу СЃСѓРґСѓ. Верховна Рада минулого скликання Р·РІС–льнила РїР°РЅР° Татькова Р·Р° порушеня РІРёРјРѕРі РїСЂРѕ несумісність Р·Р° Законом РїСЂРѕ люстрацію. РўР° Верховний РЎСѓРґ СЃРєР°СЃСѓРІР°РІ Р·РІС–льнення Татькова Р· посади голови ВГСУ (рішення РїСЂРѕ люстрацію залишено РІ силі).

4. Звільнено львівського суддю, який не пройшов кваліфоцінювання

ВРП звільнила з посади суддю Франківського районного суду міста Львова, якого за результатами кваліфоцінювання визнано таким, що не відповідає займаній посаді. ВККС визначила, що суддя не склав іспиту під час кваліфікаційного оцінювання на відповідність займаній посаді, та відмовила йому у допуску до другого етапу кваліфікаційного оцінювання. ВККС визнала суддю Лозинського визнано таким, що не відповідає займаній посаді та внесла до Вищої ради правосуддя подання з рекомендацією про його звільнення.

5. Президент призначить суддю

Вища рада правосуддя ухвалила внести Президентові України подання про призначення Євгена Волошина на посаду судді Індустріального районного суду міста Дніпропетровська.

6. ВРП не розглядатиме скарги, подані Юрієм Оліярником

ВРП позбавила заявника права подавати скарги на дії суддів протягом одного року. З 3 серпня 2015 року по 14 травня 2019 року до ВРП пан Олірник подав понад 300 скарг, жодна з яких не мала підстав для притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності. У випадку неодноразового подання особою очевидно безпідставних дисциплінарних скарг ВРП має право ухвалити рішення про залишення без розгляду протягом одного року наступних скарг цієї особи.

7. Суддю Київського апеляційного господарського суду переслідують

ГПУ РїРѕРІРёРЅРЅР° забезпечення ефективне РґРѕСЃСѓРґРѕРІРµ розслідування Сѓ кримінальному провадженні Р·Р° фактами РїРѕРіСЂРѕР· СЃСѓРґРґС– РљРёС—РІСЃСЊРєРѕРіРѕ апеляційного господарського СЃСѓРґСѓ Оксані Тищенко. Повідомлено, що невідома РѕСЃРѕР±Р° телефонувала секретарю СЃСѓРґРґС–, після чого намагалась увійти РґРѕ С—С— службового кабінету. Після проголошення постанови Сѓ справі пані Тищенко погрожували вбивством, обіцяли «РїРµСЂРµРєСЂРёС‚Рё СЃСѓРґРґСЏРј кисень». РЈ FасеbРѕok опубліковано РїРѕРіСЂРѕР·Рё вбивством СЃСѓРґРґС– членам С—С— СЃС–Рј'С—. РљСЂС–Рј того, пані Тищенко повідомила, що ввечері РґРІРѕС” незнайомих чоловіків намагались наздогнати С—С— та увійти РґРѕ Р±СѓРґРёРЅРєСѓ. Р’Р Рџ ухвалила звернутися РґРѕ ГПУ щодо надання інформації РїСЂРѕ розкриття та розслідування злочину Сѓ кримінальному провадженні Р·Р° фактом втручання РІ професійну діяльність СЃСѓРґРґС– Оксани Тищенко.

8. Суддям П'ятого апеляційного адміністративного суду погрожують зверненням до ДБР

Р’Р Рџ звернеться РґРѕ ГПУ щодо надання інформації РїСЂРѕ розкриття та розслідування злочину, вчиненого стосовно СЃСѓРґРґС–РІ Рџ'ятого апеляційного адміністративного СЃСѓРґСѓ. Р’Р Рџ розглянула повідомлення СЃСѓРґРґС–РІ РђРЅРґСЂС–СЏ Бойка та Юрія РћСЃС–РїРѕРІР° РїСЂРѕ втручання РІ С—С…РЅСЋ діяльність СЏРє СЃСѓРґРґС–РІ щодо здійснення правосуддя. РЈ повідомленні зазначено, що апелянт РѕР±СѓСЂРёРІСЃСЏ РІС–РґРјРѕРІРѕСЋ СЃСѓРґРѕРІРѕС— колегії Сѓ задоволенні клопотань та СѓСЃРЅРѕ заявив РїСЂРѕ РІС–РґРІС–Рґ складу колегії, після чого почав гучно стукати кулаком РїРѕ столу, викрикувати «Р“аньба!» та погрожувати колегії СЃСѓРґРґС–РІ зверненням РґРѕ Державного Р±СЋСЂРѕ розслідувань для притягнення РІСЃС–С… СЃСѓРґРґС–РІ цієї колегії РґРѕ кримінальної відповідальності. РљСЂС–Рј того, громадянин погрожував колегії СЃСѓРґРґС–РІ, що Сѓ випадку РІС–РґРјРѕРІРё Сѓ задоволенні Р№РѕРіРѕ заяви РїСЂРѕ РІС–РґРІС–Рґ «РІС–РЅ зробить так, що СЃСѓРґРґСЏРј доведеться відповідати РЅР° запитання слідчого чи детектива та РЅР° Р№РѕРіРѕ РЅР° одночасному допиті».

Повернутися до переліку розділу