hotline
 kor

Матеріали ЗМІ

Відкладене безробіття

15.08.2019

Видання: «Закон і Бізнес»
Номер видання: №31-32 (1433-1434)
Автор: Аліна Пришлюк

У кожного, кого Вища кваліфікаційна комісія суддів рекомендувала до звільнення, були свої причини нескладення екзаменів. Хтось прийшов на іспит після операції, комусь підмінили зошит, а інший вважає, що психологи недостатньо кваліфіковані, аби зробити висновок про особистість людини за 5 хвилин.

Завадила хвороба

РћРґРЅРµ Р· останніх засідань Вища рада правосуддя майже повністю присвятила розгляду матеріалів РїСЂРѕ звільнення СЃСѓРґРґС–РІ Р· посад через те, що РІРѕРЅРё РЅРµ змогли пройти кваліфоцінювання. РќР° засідання Р·’явилися РЅРµ РІСЃС–. Однак тим трьом, СЏРєС– РІСЃРµ Р¶ прийшли, вдалося відкласти СЃРІРѕС” безробіття РЅР° певний час.

Суддя Господарського суду Харківської області Алла Буракова прийшла з адвокатом. Почав він із того, що закликав державні органи дотримуватися своїх рішень і процедур. Адже за рік до проведення оцінювання щодо судді, а також фактично через 8 місяців після того, як нове законодавство набрало чинності, ВРП внесла Президентові подання щодо обрання А.Буракової безстроково. Глава держави з невідомих причин це подання проігнорував.

Проте суддя недовго перебувала у статусі претендента на безстрокове обрання. Більш ніж через рік ВККС прийняла протилежне рішення і визнала А. Буракову такою, що не відповідає займаній посаді.

«Р”ержавні органи, СЏРєС– РЅРµ впроваджують або РЅРµ дотримуються СЃРІРѕС—С… процедур, РЅРµ РїРѕРІРёРЅРЅС– отримувати РІРёРіРѕРґСѓ РІС–Рґ СЃРІРѕС—С… протиправних РґС–Р№ або уникати виконання СЃРІРѕС—С… РѕР±РѕРІ’СЏР·РєС–РІ. Р РёР·РёРє помилки державного органу повинен покладатися РЅР° саму державу, Р° помилки РЅРµ можуть виправлятися Р·Р° рахунок РѕСЃС–Р±, СЏРєРёС… РІРѕРЅРё стосуються», — процитував адвокат СЃСѓРґРґС– рішення Європейського СЃСѓРґСѓ Р· прав людини.

На його думку, нове рішення ВККС свідчить не лише про те, що державні органи не дотримуються своїх процедур, але й про дискримінацію.

20 квітня 2018 СЂРѕРєСѓ Рђ.Бураковій довелося виконувати практичне завдання лише через тиждень після операції РЅР° очах. Адже, працюючи Сѓ погано освітленому напівпідвальному приміщенні, СЃСѓРґРґСЏ знищила Р·С–СЂ. Адвокат також звернув увагу РЅР° те, що РЅС– РїРѕСЂСЏРґРєРѕРј, РЅС– положенням РЅРµ передбачено можливості залишити С–СЃРїРёС‚ Сѓ разі погіршення стану Р·РґРѕСЂРѕРІ’СЏ.

Члени ВРП вирішили відкласти звільнення судді і подумати про недосконалість законодавства.

Підмінили зошит

РЎСѓРґРґСЏ Орджонікідзевського районного СЃСѓРґСѓ Рј.Харкова Ольга Горчакова вирішила захищатися РЅР° засіданні Р’Р Рџ самостійно. До речі, РІРѕРЅР° була Сѓ складі колегії, що розглядала справу колишнього мера Слов’СЏРЅСЃСЊРєР° Неллі Штепи, СЏРєСѓ звинувачували Сѓ державній зраді.

Рћ.Горчакова однією Р· причин поразки РїС–Рґ час складання іспитів вважає ще Р№ те, що РІРѕРЅР° розглядає С– кримінальні, С– цивільні, С– адміністративні справи. Через СЂС–Рє після оцінювання РІРѕРЅР° звернулася РґРѕ Р’РљРљРЎ Р· проханням провести для неї ще РѕРґРёРЅ екзамен, цього разу — С–Р· цивільного судочинства. Однак Р·Р° три місяці так С– РЅРµ отримала РІС–РґРїРѕРІС–РґС–.

При цьому О.Горчакова працює з повним навантаженням і не є найгіршою служителькою Феміди у своїй установі. Серед 13 колег вона посідає за цим показником третю позицію.

«Р’РљРљРЎ втрутилась Сѓ РјРѕС” приватне життя, безпідставно поставила РїС–Рґ СЃСѓРјРЅС–РІ РјРѕСЋ репутацію, — вважає СЃСѓРґРґСЏ. — РЇ РЅРµ раз зверталася РґРѕ РєРѕРјС–СЃС–С— Р· листами С– повідомляла, що СЏ С” членом колегії, СЏРєР° розглядає особливо резонансне провадження Р·Р° обвинуваченням колишнього мера Слов’СЏРЅСЃСЊРєР° Неллі Штепи Сѓ вчиненні кримінального правопорушення. Але реакції РЅР° ці звернення РґРѕСЃС– РЅРµ отримала».

Не погоджуючись із результатами екзаменів, законниця звернулася до Касаційного адміністративного суду. Коли суд витребував зошит, в якому О.Горчакова виконувала практичне завдання, то вона відразу зрозуміла, що це не її робота.

РќР° підтвердження того, що РІРѕРЅР° РіС–РґРЅР° займати посаду, СЃСѓРґРґСЏ надала РґРѕРІС–РґРєРё РїСЂРѕ показники С– завантаженість, РїСЂРѕ те, що працює ювенальним та слідчим суддею, та інші. Серед доказів — той самий зошит, СЏРєРёР№ надала Р’РљРљРЎ СЃСѓРґСѓ, та рішення, СЏРєС– РІРѕРЅР° ухвалювала, працюючи РІ СЃСѓРґС–. «РЇ ніколи РЅРµ пишу коротких рішень, Р° намагаюся РІСЃРµ розписати», — наголосила законниця.

ВРП вирішила відкласти розгляд справи О.Горчакової, можливо, до того часу, коли з її долею визначиться Верховний Суд.

Суддів судять психологи

Тетяна Левицька вдруге була на засіданні ВРП, яка вирішувала її долю. Восени минулого року законниця пояснювала, що причиною всіх бід стали двоє хлопців, яких затримали опівночі на даху незаконно збудованої церкви. Правоохоронці стверджували, що мотивом їхнього перебування на даху був підпал, і Т.Левицька відправила відчайдухів на два тижні за ґрати, що викликало в Інтернеті бурю невдоволення.

Тепер законниця наголосила, що «РїСЃРёС…олог, СЏРєР° мене фактично засудила, РЅС–РєРѕРјСѓ РЅРµ РІС–РґРѕРјР°, навіть самій Р’РљРљРЎ». Р’РѕРЅР° повідомила: «РўРѕРІР°СЂРёСЃС‚РІРѕ, СЏРєРµ проводить тестування, — це організація Р· іноземними інвестиціями. Хто РїСЂРѕРІРѕРґРёРІ тендери — РЅРµ РІС–РґРѕРјРѕ. РЇРєРµ РІРѕРЅРѕ мало право тестувати СЃСѓРґРґС–РІ?!»

Рў.Левицька звернулася Р· аналогічним РїРѕР·РѕРІРѕРј РґРѕ касаційного СЃСѓРґСѓ. «Р¤Р°РєС‚ично СЃСѓРґРґС–РІ судять психологи!» — обурилася служителька Феміди.

Схоже, їй також вдалося переконати Раду в тому, що звільняти її не варто, тож розгляд справи знову відклали. Можливо, щоб дізнатися думку касаційного суду з приводу цього випадку.

Для справедливості зауважимо, що сьогодні співбесіди з психологами потенційні працівники проходять у всіх великих приватних компаніях різних сфер діяльності. Адже якість виконання роботи, на думку працедавців, залежить не лише від професійних навичок, а й від здатності взаємодіяти з різними людьми, аналізувати великий обсяг інформації.

 

Проте РѕР±’єктивність РІРёСЃРЅРѕРІРєС–РІ таких психологів залежить РІС–Рґ С—С…РЅСЊРѕС— кваліфікації та РґРѕСЃРІС–РґСѓ. РўРёРј більше що Р±СѓРґСЊ-СЏРєРµ відхилення Сѓ характері людини РІС–Рґ визначених «СЃС‚андартів» РІРѕРЅРё можуть трактувати СЏРє негатив. РўР° чи можна СѓСЃС–С… причесати РїС–Рґ РѕРґРёРЅ гребінець?

Повернутися до переліку розділу