hotline
 kor

Матеріали ЗМІ

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 7 - 12 серпня

13.08.2019

Видання: «ЮРЛРГА»
Номер видання:
Автор:

1. Р’Р Рџ тимчасово відсторонила СЃСѓРґРґСЋ Оболонського районного СЃСѓРґСѓ міста Києва РІС–Рґ здійснення правосуддя

Встановлено, що суддею Оболонського районного суду міста Києва Васалатієм К.А. під час розгляду справи про адміністративне правопорушення порушено процесуальні строки, встановлені КУпАП, також під час розгляду зазначеної справи суддя допустив некоректну, образливу, зневажливу для позивача і його представника поведінку, несумісну з правилами суддівської етики, яка, в тому числі, є проявом неповаги до учасників процесу.

ВРП ухвалила тимчасово, строком на шість місяців, відсторонити суддю Оболонського районного суду міста Києва Костянтина Васалатія від здійснення правосуддя з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді та направленням його до Національної школи суддів України для проходження курсу підвищення кваліфікації.

2. РЎСѓРґРґСЋ Старобільського районного СЃСѓРґСѓ Луганської області звільнено Р· посади Р·Р° вчинення істотного дисциплінарного проступку

Встановлено, що суддя Озеров В.О. допустив порушення правил підсудності, приписів ЦПК України щодо порядку повідомлення сторін про проведення судових засідань, направлення ухвал та рішень у справі та видачі виконавчого листа, що призвело до порушення як процесуальних прав осіб, так і права на мирне володіння майном.

ВРП ухвалила звільнити Віталія Озерова з посади судді Старобільського районного суду Луганської області на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України.

3. РЎСѓРґРґСЋ Подільського районного СЃСѓРґСѓ міста Києва відсторонено РІС–Рґ здійснення правосуддя

ВРП розглянула клопотання про тимчасове відсторонення судді Тетяни Войтенко від здійснення правосуддя у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 369-2 (зловживання впливом) Кримінального кодексу України, до набрання законної сили вироком суду або закриття кримінального провадження.

Досудовим розслідуванням установлено, що заступник керівника апарату Подільського районного суду міста Києва Чубко Ю.М. та суддя Подільського районного суду міста Києва Войтенко Т.В., діючи між собою за попередньою змовою групою осіб, одержали від громадянина С. неправомірну вигоду на загальну суму 258698,29 гривень за вплив на прийняття судових рішень на користь позивача у цивільній справі суддею Подільського районного суду міста Києва Супрун Г.Б.

ВРП ухвалила клопотання заступника Генерального прокурора задовольнити, тимчасово відсторонити суддю Войтенко Т.В. від здійснення правосуддя у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності до набрання законної сили вироком суду або закриття кримінального провадження.

4. РћР±Т‘рунтування вмотивованості рішення Р’РљРљРЎРЈ лише дискреційністю повноважень РЅРµ може вважатися достатнім

Р’Р Рџ ухвалила відмовити Сѓ задоволенні подання Р’РљРљРЎРЈ РїСЂРѕ звільнення Миколи Паська Р· посади СЃСѓРґРґС– господарського СЃСѓРґСѓ міста Києва РЅР° підставі підпункту 4 пункту 16? розділу XV «РџРµСЂРµС…С–РґРЅС– положення» Конституції України. РЈ рішенні Р’РљРљРЎРЈ, зокрема, зазначила, що РїС–Рґ час співбесіди СЃСѓРґРґСЏ РЅРµ Р·РјС–Рі пояснити походження коштів РЅР° придбання майна близькими особами та визнала СЃСѓРґРґСЋ таким, що РЅРµ відповідає займаній посаді.

У рішенні ВРП констатувала, що виражена в балах оцінка судді Паська М.В. за критеріями професійної етики та доброчесності, зазначена в рішенні ВККСУ, не є вмотивованою, оскільки не відображає повною мірою рівень цих характеристик судді.

5. Р§Р»РµРЅРё Р’Р Рџ Віктор Грищук та Світлана Шелест увійшли РґРѕ складу РљРѕРјС–СЃС–С— Р· питань правової реформи РїСЂРё Президентові України

Згідно із Указом Президента України Володимира Зеленського від 7 серпня 2019 року № 584/201 до персонального складу Комісії включені (за згодою) Грищук Віктор Климович - член Вищої ради правосуддя, член-кореспондент Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор та Шелест Світлана Богданівна - член Вищої ради правосуддя. В.Грищук та С.Шелест увійшли до робочої групи з питань розвитку законодавства про організацію судової влади та здійснення правосуддя Комісії.

6. Р’несено Р·РјС–РЅРё РґРѕ Персонального складу РљРѕРјС–СЃС–С— Р· питань вищого РєРѕСЂРїСѓСЃСѓ державної служби РІ системі правосуддя

Внесено зміни до Персонального складу Комісії з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя.

Зі складу Комісії виключено:

Богдана Моніча, Тараса Лукаша та Сергія Прилипка.

До персонального складу Комісії включено:

Павла Гречківського - члена ВРП;

Дениса Масенка - члена Ради суддів України, суддю Київського апеляційного суду;

Олександра Дроздова - члена ВККСУ;

Сергія Остапця - члена ВККСУ.

7. РЈ Р’Р Рџ відбулася зустріч С–Р· міжнародними С– національними експертами Проекту Європейського РЎРѕСЋР·Сѓ «РџСЂР°РІРѕ-Justice»

Мета зустрічі - обмінятися думками стосовно актуального стану впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи та обговорити плани співпраці з надання експертної та технічної допомоги у цьому процесі у межах співробітництва Проекту із органами та установами системи правосуддя.

8. РЈ Вищій раді правосуддя проведено РїСЂРёР№РѕРј громадян

9 серпня 2019 року керівник служби інспекторів Вищої ради правосуддя Олександр Єлфімов провів особистий прийом громадян, які звернулися до Вищої ради правосуддя і скаржилися на дії суддів першої та апеляційної інстанцій під час здійснення судочинства. Дехто із заявників цікавився станом розгляду дисциплінарних скарг, з якими попередньо звернулися до Вищої ради правосуддя.

9. Р РѕР±РѕС‡Сѓ РіСЂСѓРїСѓ Р’Р Рџ Р· питань напрацювання Р·РјС–РЅ РґРѕ законодавства очолив член Р’Р Рџ Віктор Грищук

Робочу групу ВРП з питань напрацювання змін до законодавства очолив член ВРП Віктор Грищук.

Робочу групу стосовно забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя утворено розпорядженням Голови ВРП Володимира Говорухи від 7 серпня 2019 року № 35/0/2-19.

10. Р”Рѕ Р’Р Рџ надійшло 467 рекомендацій Р’РљРљРЎРЈ для призначення РЅР° посади СЃСѓРґРґС–РІ місцевих загальних СЃСѓРґС–РІ

До ВРП надійшло 467 рекомендацій ВККСУ для призначення на посади суддів місцевих загальних судів.

Рішення щодо призначення кандидатів на посади найближчим часом буде ухвалено на засіданнях Ради.

Повернутися до переліку розділу