hotline
 kor

Матеріали ЗМІ

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 30 липня - 6 серпня

07.08.2019

Видання: «ЮРЛРГА»
Номер видання:
Автор:

1. РЎС–Рј СЃСѓРґРґС–РІ звільнено Р· посад Сѓ Р·РІ'СЏР·РєСѓ Р· поданням заяв РїСЂРѕ відставку

Вища рада правосуддя ухвалила звільнити у відставку:

Гулида Романа Методійовича - з посади судді Львівського апеляційного адміністративного суду;

Руденко Зою Борисівну - з посади судді Ружинського районного суду Житомирської області;

Галасюка Руслана Анатолійовича - з посади судді Корольовського районного суду міста Житомира;

Дмитренка Миколу Івановича - з посади судді апеляційного суду Черкаської області;

Ковтюк Єлизавету Іванівну - з посади судді Верховного Суду України;

Охрімчук Людмилу Іванівну - з посади судді Верховного Суду України;

Флоряк Дарію Василівну - з посади судді Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області.

2. РЎСѓРґРґСЋ господарського СЃСѓРґСѓ РЎСѓРјСЃСЊРєРѕС— області відсторонено РІС–Рґ здійснення правосуддя

Клопотання про відсторонення судді господарського суду Сумської області Олескандра Коваленка надійшло до ВРП у зв'язку з притягненням його до кримінальної відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених частиною четвертою статті 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою),частиною другою статті 15 (замах на вчинення злочину) та частиною четвертою статті 368 Кримінального кодексу України.

ВРП ухвалила тимчасово відсторонити суддю від здійснення правосуддя у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності до набрання законної сили вироком суду або закриття кримінального провадження.

3. РќР°РєР°Р·РѕРј Генпрокуратури впроваджено заходи реагування РЅР° повідомлення СЃСѓРґРґС–РІ РїСЂРѕ втручання та належної взаємодії Р· Р’Р Рџ Р· цих питань

Наказ Генеральної прокуратури України РІС–Рґ 15 липня 2019 СЂРѕРєСѓ в„– 126 «РџСЂРѕ окремі питання організації роботи органів прокуратури щодо додержання РІРёРјРѕРі законодавства РїСЂРѕ гарантії недоторканності С– незалежності СЃСѓРґРґС–РІ» виданий Р· метою забезпечення додержання РІРёРјРѕРі законодавства РїСЂРѕ гарантії недоторканності С– незалежності СЃСѓРґРґС–РІ, недопущення випадків неправомірного тиску РЅР° СЃСѓРґРѕРІС– органи, Р° також налагодження належної взаємодії Р· Вищою радою правосуддя Р· цих питань.

4. Р’Р Рџ звільнила СЃСѓРґРґСЋ апеляційного СЃСѓРґСѓ Чернігівської області, СЏРєРѕРіРѕ Р·Р° результатами кваліфоцінювання визнано таким, що РЅРµ відповідає займаній посаді

Вища рада правосуддя ухвалила звільнити РЅР° підставі підпункту 4 пункту 16? розділу XV «РџРµСЂРµС…С–РґРЅС– положення» Конституції України РђРЅРґСЂС–СЏ Карнауха Р· посади СЃСѓРґРґС– апеляційного СЃСѓРґСѓ Чернігівської області.

Також ВРП ухвалила відкласти розгляд питання про звільнення:

Буракової Алли Миколаївни - з посади судді господарського суду Харківської області;

Горчакової Ольги Іванівни - з посади судді Орджонікідзевського районного суду міста Харкова;

Іванісової Лідії Олександрівни - з посади судді Ленінського районного суду міста Харкова;

Левицької Тетяни Володимирівни - з посади судді Шевченківського районного суду міста Києва;

Стратовича Олександра Володимировича - з посади судді Олевського районного суду Житомирської області;

Глинської Дарини Богданівни - з посади судді Шевченківського районного суду міста Львова;

Огієнка Дмитра Валерійовича - з посади судді Зачепилівського районного суду Харківської області;

Фатєєвої Ніни Іванівни - з посади судді Комінтернівського районного суду міста Харкова;

Манжос Наталії Володимирівни - з посади судді Кілійського районного суду Одеської області.

5. Р§Р»РµРЅ Р’Р Рџ Лариса Швецова взяла участь Сѓ засіданні Донбаської регіональної ради реформ правосуддя

1 та 2 серпня 2019 року на базі Східного апеляційного господарського суду відбулося експертне обговорення пріоритетних питань реформ сектору юстиції.

Учасники засідання розглянули можливості вдосконалення координації реформ Сѓ секторі юстиції, Р° саме наступні РєСЂРѕРєРё щодо Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів РЅР° 2015-2020, включаючи С—С… середньострокову оцінку, втілення реформи «Р·РЅРёР·Сѓ РІРіРѕСЂСѓ», децентралізований механізм координації та роль регіональної ради реформ правосуддя тощо.

6. Р’Р Рџ звернеться РґРѕ ГПУ Р·Р° фактами можливого втручання РІ діяльність СЃСѓРґРґС–РІ РћРђРЎРљ Р· Р±РѕРєСѓ вищих посадових РѕСЃС–Р± держави

До ВРП звернулися судді окружного адміністративного суду міста Києва Амельохін В.В., Келеберда В.І. та Качур I.A. про втручання в їхню професійну діяльність, які зазначили, що ними було прийняте рішення у справі за позовом Коломойського І.В. до НБУ, КМУ, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яким, зокрема, визнано протиправними рішення відповідачів, прийняті в межах процедури націоналізації. Того самого дня Президентом України було скликане термінове засідання РНБО України, предметом якого була, в тому числі, оцінка та критика рішення, прийнятого ОАСК. Хоча повний текст судового рішення у справі виготовлений не був. Судді вважають, що такі заяви керівництва держави є прямою загрозою для судової системи України, посяганням на її незалежність та неупередженість.

7. РЈ РЎРЁРђ розпочалася Міжнародна конференція прес-секретарів СЃСѓРґС–РІ

Судді та представники комунікаційних підрозділів судової влади представлять український досвід комунікації на щорічній Міжнародній конференції прес-секретарів судів, що відбуватиметься із 4 по 7 серпня 2019 року в США (місто Клівленд, штат Огайо), під час якої ознайомляться з найкращими міжнародними практиками у сфері судових комунікацій та можливостями запровадження цього досвіду в національних судах.

8. Р’ідбулася презентація проекту Стратегії розвитку Служби СЃСѓРґРѕРІРѕС— РѕС…РѕСЂРѕРЅРё Р· 2019 РїРѕ 2022 СЂРѕРєРё

2 серпня 2019 року в місті Києві презентували проект Стратегії розвитку Служби судової охорони з 2019 по 2022 роки, що окреслює місію, мету та прогнозовані терміни становлення новоствореного державного органу.

Передбачається, що проект буде реалізований у три етапи, а саме з 2019 по 2020 роки, 2021 рік та 2022 рік.

Повернутися до переліку розділу