hotline
 kor

Матеріали ЗМІ

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 4-7 березня

12.03.2019

Видання: «ЮРЛРГА»
Номер видання:
Автор:

1. Р—вільнено РґРІРѕС… РєСЂРёРјСЃСЊРєРёС… СЃСѓРґРґС–РІ

Рішенням Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 4 березня 2019 року суддю Бахчисарайського районного суду Автономної Республіки Крим Олену Лягіну притягнуто до дисциплінарної відповідальності та застосовано до неї дисциплінарне стягнення у виді подання про звільнення судді з посади. Рішенням Третьої Дисциплінарної палати ВРП від 6 березня 2019 року суддю Джанкойського міськрайонного суду Автономної Республіки Крим Ярослава Зазовського притягнуто до дисциплінарної відповідальності та застосовано до нього дисциплінарне стягнення у виді подання про звільнення судді з посади.

2. Президент призначить двох суддів

5 березня 2019 року ВРП ухвалила внести Президентові України подання про призначення:

Ополинської Інни Георгіївни- на посаду судді Жовтневого районного суду міста Дніпропетровська;

Прохорова Павла Анатолійовича - на посаду судді Київського районного суду міста Одеси.

3. До Київського апеляційного суду переведено суддю

ВРП ухвалила перевести суддю апеляційного суду Київської області Єлизавету Суханову на посаду судді Київського апеляційного суду.

4. РўСЂСЊРѕС… СЃСѓРґРґС–РІ звільнено Сѓ відставку

Вища рада правосуддя ухвалила звільнити у відставку:

Якименка Миколу Миколайовича - з посади судді господарського суду міста Києва;

Наваляного Тараса Даниловича - з посади судді Ковельського міськрайонного суду Волинської області;

Неганову Наталію Володимирівну - з посади судді Подільського районного суду міста Києва.

5. Р‘аришівського СЃСѓРґРґСЋ відсторонено через хабарництво

5 березня 2019 року ВРП ухвалила тимчасово відсторонити суддю Баришівського районного суду Київської області Олександра Лисюка від здійснення правосуддя у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності до набрання законної сили вироком суду або закриття кримінального провадження. Дії судді кваліфіковано за частиною четвертою статті 368 КК України, а саме: прохання службовою особою, яка займає відповідальне становище, надати неправомірну вигоду в особливо великому розмірі для себе за вчинення в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням службового становища та одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди для себе за вчинення в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням службового становища.

6. РќР° донецьку СЃСѓРґРґСЋ тиснуть, зловживаючи правами

Під час перевірки обставин встановлено, що дії представників відповідача у частині безпідставного подання заяви про відвід складу суду, неодноразового подання повторних клопотань після їх вирішення судом можуть свідчити про можливе зловживання представниками відповідача своїми процесуальними правами з метою ухвалення колегією суддів необхідних процесуальних рішень на їхню користь. ВРП ухвалила звернутись до ГПУ щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за повідомленням судді.

7. РњР°СЂС–упольських СЃСѓРґРґС–РІ образили РІ Facebook

Заступник голови Жовтневого районного суду міста Маріуполя Донецької області Вадим Ковтуненко повідомив, що у день, коли було заплановано проведення зборів суддів прибули невідомі особи у невизначеній кількості, які біля входу до приміщення суду тримали плакати-борди з текстами образливого характеру. Напередодні у соціальній мережі Facebook невідомі особи розмістили статті образливого характеру щодо суддів Жовтневого районного суду міста Маріуполя Донецької області. ВРП ухвалила звернутись до ГПУ щодо надання інформації про розслідування та розкриття злочину у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за вказаним повідомленням.

8. За два роки ВРП вирішила звільнити 119 та покарати 190 суддів

Відбулося обговорення РґРѕСЃРІС–РґСѓ Р’Р Рџ Сѓ сфері дисциплінарної практики. Р—Р° ініціативи Програми USAID «РќРѕРІРµ правосуддя» 6 березня 2019 СЂРѕРєСѓ відбулася зустріч представників проектів міжнародної РґРѕРїРѕРјРѕРіРё, СЏРєС– працюють Сѓ сфері зміцнення верховенства права, С–Р· заступником Голови Р’Р Рџ Вадимом Беляневичем та членом Р’Р Рџ Андрієм Бойко, присвячена обговоренню дисциплінарної практики Р’Р Рџ стосовно СЃСѓРґРґС–РІ С– РїСЂРѕРєСѓСЂРѕСЂС–РІ. Зокрема, зазначено, що Р·Р° РґРІР° СЂРѕРєРё роботи дисциплінарних органів було ухвалено рішення РїСЂРѕ внесення подання РїСЂРѕ звільнення 119 СЃСѓРґРґС–РІ, РєСЂС–Рј цього, притягнуто РґРѕ дисциплінарної відповідальності 190 СЃСѓРґРґС–РІ. Найбільш поширені порушення СЃСѓРґРґС–РІ, зокрема, допускаються РїСЂРё розгляді клопотань РїСЂРѕ застосування запобіжних заходів, РїСЂРѕ накладення арешту РЅР° майно тощо. [Дізнатись РїСЂРѕ неправомірний арегт вашого майна можна, зареєструвавшись РЅР° сервісі SMS-маяк: РІРё миттєво отримаєте повідомлення РїСЂРѕ вчинення реєстраційних РґС–Р№ щодо нерухомості]. РџСЂРё розгляді цивільних, господарських, адміністративних категорій справ Сѓ багатьох випадках констатовано порушення статті 6 Конвенції РїСЂРѕ захист прав людини С– основоположних СЃРІРѕР±РѕРґ - забезпечення права РЅР° справедливий СЃСѓРґ.

9. Р’Р Рџ отримала рішення Р’РљРљРЎ Р· рекомендаціями для призначення антикорупційних СЃСѓРґРґС–РІ

ВРП ухвалила здійснити розподіл між членами ВРП рекомендацій ВККС щодо призначення кандидатів на посаду судді Вищого антикорупційного суду та Верховного Суду без урахування раніше розподілених матеріалів. Із авторозподілу щодо призначення кандидатів на посаду судді Верховного Суду вилучено членів ВРП Ігоря Бенедисюка, Наталю Волковицьку, Миколу Гусака, Тетяну Малашенкову, які відповідно до рішення ВРП заяв не братимуть участі у розгляді ВРП, її органами та одноособово матеріалів стосовно осіб, щодо яких ВККС внесено рекомендації про призначення на посаду судді Верховного Суду, оскільки стали переможцями конкурсу на зайняття вакантних посад суддів Верховного Суду.

10. Р§Р»РµРЅРё Р’Р Рџ, СЏРєС– перемогли РІ РєРѕРЅРєСѓСЂСЃС– РґРѕ Р’РЎ, РЅРµ вирішуватимуть питання призначення СЃСѓРґРґС–РІ

7 березня 2019 року ВРП ухвалила рішення, що члени ВРП Ігор Бенедисюк, Наталя Волковицька, Микола Гусак, Тетяна Малашенкова не братимуть участі у розгляді ВРП, її органами та одноособово матеріалів стосовно осіб, щодо яких ВККС внесено рекомендації про призначення на посаду судді Верховного Суду, та ухваленні відповідних рішень. Окрім того, питання організації та ведення засідань ВРП з розгляду рекомендацій ВККСУ про призначення кандидатів на посади суддів Верховного Суду покладено на заступника Голови ВРП Вадима Беляневича.

Повернутися до переліку розділу