hotline
 kor

Матеріали ЗМІ

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 25 лютого-1 березня

05.03.2019

Видання: «ЮРЛРГА»
Номер видання:
Автор:

1. РћРґРµСЃСЊРєС–Р№ СЃСѓРґРґС– погрожував РѕРґРёРЅ Р· позивачів

21 лютого 2019 року ВРП розглянула повідомлення судді Суворовського районного суду міста Одеси Інни Сувертак про втручання в її діяльність як судді щодо здійснення правосуддя. Як повідомила суддя, до суду неодноразово надходили заяви від позивача з погрозами її життю та здоров'ю, що містили принизливі та образливі висловлювання. Суддя Сувертак І.В. переконана, що вказане звернення має на меті схилення суду до прийняття рішення на користь позивача у справі. ВРП ухвалила звернутися до ГПУ щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні за повідомленням судді.

2. РҐР°СЂРєС–РІСЃСЊРєРёРј СЃСѓРґРґСЏРј РІС–Рґ імені "РўСЂРёР·СѓР±Сѓ" надсилали SMS Р· вказівками

ВРП звернеться до ГПУ за фактом втручання в діяльність суддів Харківського апеляційного суду. Таке рішення ухвалила ВРП після розгляду повідомлення судді вказаного суду Володимира Плетньова та голови Харківського апеляційного суду Антоніни Колтунової про втручання в діяльність суддів щодо здійснення правосуддя. Зокрема, у повідомленні йшлося, що на мобільні телефони суддям надходили повідомлення з погрозами від невідомої особи під іменем Тризуб. Так, текст повідомлення містив вказівки щодо розгляду справ, які стосуватимуться інтересів певної особи та взагалі щодо здійснення правосуддя. Крім того, в текстах повідомлень та листівок містилося попередження про те, що суддя пошкодує, що взагалі отримав посаду судді, в разі прийняття рішення на користь згаданої у повідомленні особи цей суддя буде покараний. Крім того, надійшло звернення судді Володимира Плетньова з інформацією про те, що паркан його дачного будинку, в якому суддя мешкає із сім'єю, невідомі особи обклеїли листівками образливого та принизливого змісту. Листівки містять той самий логотип, що і повідомлення, надіслані на мобільний телефон судді, а також фото судді та ще двох осіб, одна з яких - народний депутат України Д.Святаш. Після того, як суддя поїхав на роботу, до його будинку прибули більш ніж 15 невідомих осіб, які почали кричати, погрожувати розправою, налякали членів його сім'ї. ВРП ухвалила звернутися до ГПУ щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні за фактом втручання в діяльність судді Харківського апеляційного суду.

3. Р”РІРѕС… СЃСѓРґРґС–РІ звільнено Сѓ відставку

26 лютого 2019 року ВРП ухвалила звільнити Олександра Цимбалюка з посади судді Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області за власним бажанням.

Також Рада ухвалила звільнити у відставку:

Тихонову Наталію Станіславівну - з посади судді Ленінського районного суду міста Миколаєва;

Костенко Ларису Андріївну - з посади судді господарського суду Сумської області.

4. РўСЂСЊРѕС… СЃСѓРґРґС–РІ звільнено через невідповідність посаді

Вища рада правосуддя ухвалила звільнити РЅР° підставі підпункту 4 пункту 161 розділу XV «РџРµСЂРµС…С–РґРЅС– положення» Конституції України:

Государського Андрія Валентиновича - з посади судді Галицького районного суду міста Львова;

Палія Сергія Анатолійовича - з посади судді Ширяївського районного суду Одеської області.

28 лютого 2019 року ВРП звільнила Вадима Трещова з посади судді Жовтневого районного суду міста Дніпропетровська, оскільки він не підтвердив відповідність займаній посаді за результатами кваліфікаційного оцінювання.

5. Р”РЅС–РїСЂРѕРІСЃСЊРєРѕРіРѕ СЃСѓРґРґСЋ звільнили Р·Р° погану поведінку С– невнесення рішення РґРѕ ЄДРСР

Р’Р Рџ звільнила Павловського Р”.Рџ. Р· посади СЃСѓРґРґС– Дніпропетровського окружного адміністративного СЃСѓРґСѓ Р·Р° вчинення істотного дисциплінарного проступку. РЎСѓРґРґСЏ допустив РґС–С—, Р·Р° СЏРєС– Р№РѕРіРѕ слід притягнути РґРѕ дисциплінарної відповідальності, Р° саме: істотне порушення РЅРѕСЂРј процесуального права РїС–Рґ час здійснення правосуддя, що унеможливило реалізацію учасниками СЃСѓРґРѕРІРѕРіРѕ процесу наданих С—Рј процесуальних прав та виконання процесуальних РѕР±РѕРІ'СЏР·РєС–РІ; несвоєчасне надання суддею РєРѕРїС–С— СЃСѓРґРѕРІРѕРіРѕ рішення для С—С— внесення РґРѕ Єдиного державного реєстру СЃСѓРґРѕРІРёС… рішень; допущення суддею поведінки, що порочить звання СЃСѓРґРґС–, тощо. РЈ Р·РІ'СЏР·РєСѓ С–Р· зазначеним Р’Р Рџ ухвалила звільнити Дмитра Павловського Р· посади СЃСѓРґРґС– Дніпропетровського окружного адміністративного СЃСѓРґСѓ.

6. Р’ідсторонено СЃСѓРґРґСЋ РіРѕСЃРїРѕРґР°СЂСЃСЊРєРѕРіРѕ СЃСѓРґСѓ міста Києва

Суддю господарського суду міста Києва Любомира Головатюка тимчасово відсторонено від здійснення правосуддя на підставі рішення Третьої Дисциплінарної палати ВРП. Строк дії відсторонення суддів від здійснення правосуддя - до ухвалення ВРП рішення про їх звільнення з посади або скасування рішення Дисциплінарної палати.

7. Р’ідкликано оголошення РїСЂРѕ запуск ЄСІТС

Р’Р Рџ Р·Р°РїСЂРѕРїРѕРЅСѓРІР°Р»Р° Р”РЎРђ України відкликати оголошення РїСЂРѕ створення та забезпечення функціонування ЄСІТС. РќР° адресу Р’Р Рџ надійшли численні зауваження РґРѕ РїСЂРѕРµРєС‚Сѓ Положення РїСЂРѕ Єдину СЃСѓРґРѕРІСѓ інформаційно-телекомунікаційну систему РІС–Рґ місцевих та апеляційних СЃСѓРґС–РІ, Касаційного адміністративного СЃСѓРґСѓ Верховного РЎСѓРґСѓ, Касаційного кримінального СЃСѓРґСѓ Верховного РЎСѓРґСѓ, Верховного РЎСѓРґСѓ, Генеральної прокуратури України, Міністерства юстиції України, СЏРєС– потребують опрацювання. Р— огляду РЅР° те, що проект Положення потребує більш детального С– ретельного опрацювання Р’Р Рџ вирішила повернути ДСА України Р№РѕРіРѕ РЅР° доопрацювання та запропонувати ДСА України відкликати оголошення РїСЂРѕ створення та забезпечення функціонування Єдиної СЃСѓРґРѕРІРѕС— інформаційно-телекомунікаційної системи.

Повернутися до переліку розділу