hotline
 kor

Матеріали ЗМІ

Посада, якої нема

24.09.2018

Видання: «Закон і Бізнес»
Номер видання: № 38 (1388)
Автор: Павліна Каменських

Розлючений керівник, якого звільнили через реорганізацію, перетворив своє життя в судову тяганину. Навіть поновлення на посаді не допомогло: захопившись боротьбою за справедливість, він забув про мету, якої хотів досягти.

Боротьба за посаду

РЈ 2015 році управління нагляду Р·Р° додержанням законів Сѓ кримінальному провадженні Прокуратури Тернопільської області вирішили реорганізувати Р№ перетворити РЅР° управління нагляду РІ кримінальному провадженні. Здавалось Р±Рё, така РґСЂС–Р±’СЏР·РєРѕРІР° різниця РІ назві, але РІРѕРЅР° викликала РєСѓРїСѓ проблем.

Начальник відділу приймання, опрацювання та аналізу оперативної інформації цього управління Тарас Матієк утратив роботу. Натомість йому запропонували обрати будь-яку іншу вакантну посаду, але повернути крісло керівника, хоч і невисокого, не захотіли. Згодом окремим листом надіслали запрошення на посаду прокурора, однак гордий керівник ніяк не відреагував на пропозицію, мабуть вирішивши, що бути просто прокурором нижче від його гідності.

Т.Матієк подав до суду через незаконне звільнення. Увесь 2016 рік провів у судовій тяганині, доводячи свою правоту. Суд першої інстанції не задовольнив позову, але в апеляційній інстанції до звільненого прокурора поставилися прихильніше й вирішили його поновити на посаді в аналогічному відділі. Також присудили йому понад 83 тис. грн. виплат за час вимушеного прогулу.

Очільник тернопільської облпрокуратури вважав, що С” величезна різниця РјС–Р¶ цими відділами, С—С… РЅРµ просто перейменували, Р° Р№ реорганізували. РўРѕРјСѓ взяти Р№ перевести начальника Р· РѕРґРЅРѕРіРѕ відділу РІ інший Р±СѓРґРµ незаконно. Р’С–РЅ звернувся РґРѕ Верховного РЎСѓРґСѓ РїРѕ СЂРѕР·’яснення. Проте Р№ там підтвердили попередні рішення.

9 хвилин праці

Отримавши наприкінці січня поштовим підправленням наказ РїСЂРѕ поновлення РЅР° роботі, Рў.Матієк прийшов РґРѕ установи Р№ РїРёСЃСЊРјРѕРІРѕ засвідчив, що наказ отримав. Сам скаржник стверджує, що РїСЂРѕРєСѓСЂРѕСЂ області РІС–РґРјРѕРІРёРІСЃСЏ Р№РѕРіРѕ прийняти Р№ ознайомити Р· положенням відділу, начальником СЏРєРѕРіРѕ Р№РѕРіРѕ призначено, та посадовими РѕР±РѕРІ’язками. Також Рў.Матієк РЅРµ знайшов СЃРІРѕРіРѕ робочого місця. РўРѕРјСѓ РїРѕСЃРїС–С…РѕРј РїРѕРєРёРЅСѓРІ прокуратуру, щоб писати РЅРѕРІС– заяви РїСЂРѕ порушення Р№РѕРіРѕ прав — через неможливість виконувати РѕР±РѕРІ’СЏР·РєРё Р· РІРёРЅРё керівництва.

Очільник прокуратури Р’’ячеслав Перч бачить цю історію трішки Р· іншого Р±РѕРєСѓ. Р’С–РЅ уважає, що жодного бажання працювати Рў.Матієк насправді РЅРµ виявляв. Коли РґРѕ РЅСЊРѕРіРѕ РґРѕРґРѕРјСѓ прийшли працівники відділу кадрів, щоб віддати наказ РїСЂРѕ поновлення РЅР° роботі, ворота були зачинені, Сѓ РґРІРѕСЂС– гавкав великий пес С– ніхто Р· Р±СѓРґРёРЅРєСѓ РЅРµ вийшов. РўРѕРјСѓ довелося надсилати документ поштою.

Опальний діяч після свого поновлення зайшов у прокуратуру лише раз, через відділ прийому громадян. І пробув у приміщенні аж 9 хв., яких вистачило рівно на те, щоб підтвердити отримання наказу. Навіть не побачивши свого кабінету, він вирішив, що в нього робочого місця немає.

Міністерство юстиції в лютому 2017 року постановило, що рішення суду про поновлення екс-начальника на роботі прокуратура не виконала, грошей не виплатила. А посада, на якій поновлено скаржника, взагалі відсутня в штатному розписі. За недостатній поспіх у виконанні рішень суду на прокуратуру наклали штраф, а та у свою чергу звернулася до адміністративного суду, який стягнення скасував.

Керівник прокуратури стверджує, що Р±СѓРІ готовий прийняти людину РЅР° роботу, РїСЂРѕ що свідчить РІС–РґРїРѕРІС–РґРЅРёР№ наказ. Також С” документальне підтвердження того, що юриста двічі просили принести трудову книжку, але РІС–РЅ ті заклики проігнорував. Оформити Р№РѕРіРѕ РЅР° роботу РЅРµ вдалось, С– зарплату платити РЅРµ було Р·Р° що, адже Рў.Матієк більше РЅРµ Р·’являвся Р· нез’ясованих причин РІ установі, РІ СЏРєС–Р№ так прагнув, якщо вірити судам, працювати.

«РЈ випадку, СЏРєР±Рё РІС–РЅ виконував СЃРІРѕСЋ роботу РЅР° посаді, РЅР° СЏРєС–Р№ Р№РѕРіРѕ поновили, то навіть Р·Р° відсутності штатного СЂРѕР·РїРёСЃСѓ Р№РѕРјСѓ нараховували Р± зарплату та надбавки», — стверджує очільник прокуратури.

Чи то через проблеми, які створив непокірний юрист, чи то через непотрібність, але у квітні 2017 року

Р’.Перч звернувся РґРѕ Генеральної прокуратури Р· поданням узагалі ліквідувати РІС–РґРґС–Р» Рў.Матієка. Подання задовольнили, структуру ліквідували разом Р· посадою, РЅР° СЏРєС–Р№ скаржника треба було поновити. Рђ проблемну людину звільнили ще раз — Р·Р° прогули.

Відновлення боротьби

Т.Матієк укотре подав до суду, і за його позовом ще раз відкрили провадження, однак рішення в ньому досі не прийнято.

В.Перч стверджує, що суму штрафу порахували неправильно, адже не взяли до уваги вихідної допомоги, яку прокуратура сплатила колишньому працівникові, а це понад 11 тис. грн., та перебільшили кількість робочих днів. За підрахунками, звільненому мають виплатити трішки більше ніж 70 тис. грн. Нині штраф оскаржується в касаційному порядку.

Також відкрили дисциплінарне провадження проти очільників тернопільської прокуратури — Р’.Перча та Р№РѕРіРѕ попередника. Проте дисциплінарна РєРѕРјС–СЃС–СЏ закрила провадження та стягнень РЅРµ наклала.

Т.Матієк оскаржив ці рішення у Вищій раді правосуддя. Попри своє прагнення добитися справедливості, сам він на засідання не прийшов.

Натомість прийшов його опонент В.Перч.

Останній вважає дії прокуратури законними. Адже на той час, коли Т.Матієка звільняли, було 6 вакантних посад, і йому запропонували обрати будь-яку з них. Його попередили за 2 місяці до звільнення. При бажанні він міг пересісти в нове крісло та працювати далі, після поновлення через суд також міг працювати. Натомість обрав шлях судової тяганини.

ВРП вирішила залишити рішення кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів чинним, а провадження закритим.

Рў.Матієк — РІС–РґРѕРјР° людина РІ області. Якщо раніше РІ Р—РњР† РІС–РЅ згадувався СЏРє власник великих Р±СѓРґРёРЅРєС–РІ С– численних земельних ділянок, Р° також Сѓ Р·РІ’СЏР·РєСѓ Р· РЅРµ менш численними родичами-юристами, то тепер прославився СЏРє борець С–Р· системою. РЈ 2015 році РІС–РЅ брав участь Сѓ РєРѕРЅРєСѓСЂСЃС– РЅР° посаду РІ Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, але РЅР° тестування РЅРµ Р·’СЏРІРёРІСЃСЏ.

Повернутися до переліку розділу