hotline
 kor

Нормативні акти

Закон України "Про Регламент Верховної Ради України" (витяг)

Стаття 208-1. РџРѕСЂСЏРґРѕРє призначення членів Вищої ради юстиції та РїРѕСЂСЏРґРѕРє припинення С—С… повноважень

1. Р’С–РґРїРѕРІС–РґРЅРѕ РґРѕ С‡Р°СЃС‚РёРЅРё РґСЂСѓРіРѕС— СЃС‚атті 131 Конституції України Верховна Рада призначає членів Вищої ради юстиції.

2. Кандидатури РЅР° посади членів Вищої ради юстиції РїСЂРѕРїРѕРЅСѓС” Верховній Раді Голова Верховної Ради України РЅР° підставі внесених пропозицій депутатських фракцій (депутатських РіСЂСѓРї) Р· дотриманням РІРёРјРѕРі Р—акону України "РџСЂРѕ Вищу раду юстиції".

3. До пропозицій депутатських фракцій (депутатських РіСЂСѓРї) додаються документи, передбачені Р—аконом України "РџСЂРѕ Вищу раду юстиції".

4. Відомості про запропоновані кандидатури на посаду члена Вищої ради юстиції оприлюднюються на офіційному веб-сайті Верховної Ради не пізніш як за десять днів до розгляду питання про призначення.

5. Рішення про призначення членів Вищої ради юстиції приймаються таємним голосуванням шляхом подання двох окремих бюлетенів, один з яких використовується для всіх кандидатів, які є суддями або суддями у відставці, а другий - для всіх інших кандидатів, і оформляються постановами Верховної Ради. У разі якщо здійснюється призначення тільки членів, які мають бути суддями або суддями у відставці, або тільки інших членів Вищої ради юстиції, використовується тільки один відповідний бюлетень.

6. Кожен із кандидатів на призначення членом Вищої ради юстиції має право до початку голосування виступити на пленарному засіданні Верховної Ради.

7. Після виступів кандидатів та обговорення кандидатур проводиться голосування.

8. Подання РїСЂРѕ припинення повноважень члена Вищої ради юстиції вноситься Вищою радою юстиції. Р— РїРёСЃСЊРјРѕРІРёРј поданням одночасно подаються документи, що підтверджують наявність передбачених Р—аконом України "РџСЂРѕ Вищу раду юстиції" підстав для припинення повноважень члена Вищої ради юстиції.

9. Обговорення питання про припинення повноважень члена Вищої ради юстиції на пленарному засіданні Верховної Ради починається з оголошення головуючим на пленарному засіданні Верховної Ради подання Вищої ради юстиції.

10. Обговорення питання про припинення повноважень члена Вищої ради юстиції розглядається в його присутності.

Після оголошення подання Вищої ради юстиції члену Вищої ради юстиції, щодо якого розглядається питання про припинення повноважень, надається слово для виступу, він відповідає на запитання народних депутатів.

У разі повторного неприбуття члена Вищої ради юстиції, щодо якого розглядається питання про припинення повноважень, на засідання Верховної Ради таке питання може бути розглянуто за його відсутності.

11. За наявності зауважень до подання Вищої ради юстиції, що потребують додаткової перевірки Вищою радою юстиції, голосування щодо припинення повноважень члена Вищої ради юстиції не проводиться. Повторний розгляд такого подання здійснюється за умов перевірки Вищою радою юстиції обставин, щодо яких висловлено зауваження, і повідомлення нею про результати такої перевірки та невідкликання внесеного подання.

12. Рішення про припинення повноважень члена Вищої ради юстиції приймається відкритим поіменним голосуванням і оформлюється постановою Верховної Ради.

13. У разі якщо рішення про припинення повноважень члена Вищої ради юстиції не прийнято, повторне голосування і повторний розгляд цього питання з тих самих підстав не допускається.

{Регламент доповнено статтею 208-1 Р·РіС–РґРЅРѕ С–Р· Законом в„– 192-VIII РІС–Рґ 12.02.2015}

Повернутися до переліку розділу