Міжнародна діяльність
Проект «Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні»
Проект «Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні» (2013-2014), фінансується Урядом Швеції та впроваджується Департаментом правосуддя та правового співробітництва Генерального Директорату прав людини та верховенства права Ради Європи у рамках Плану дій Ради Європи для України на 2011–2014 роки. Національними партнерами проекту є Адміністрація Президента України, Конституційна Асамблея, Верховний Суд України, Вища рада юстиції, Вища кваліфікаційна комісія суддів України, Національна школа суддів, органи суддівського самоврядування та Національна асоціація адвокатів України.
Загальною метою Проекту є сприяння інституційним і законодавчим реформам з метою вивчення, усвідомлення та впровадження європейських стандартів правосуддя в Україні. Дія Проекту спрямовуватиметься на три напрями: посилення суддівського самоврядування, підвищення рівня професіоналізму та підзвітності судової влади. Планується, що на час дії Проект стане дискусійним майданчиком для обміну досвідом у рамках експертних зустрічей з ключовими фахівцями у сфері права та формування політики модернізації судової системи країни, розробки змін до чинних законів та підзаконних актів.
Одна з робочих груп Проекту працюватиме над переглядом тренінгових програм для судової влади, зокрема для суддів та кандидатів у судді відповідно до Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свободта практики її застосування, а також над розробкою та проведенням спільної програми тренінгів для суддів та адвокатів. Практичні семінари Проекту присвячені питанням стратегічного та фінансового планування, стратегії комунікації для представників судової влади. Робоча група з дисциплінарних питань та етики зосередиться на проведенні та обговоренні порівняльного дослідження процедур дисциплінарного провадження, призначення та звільнення суддів, організації розробки рекомендацій щодо змін законодавства стосовно суддівської відповідальності.