hotline

Діяльність Вищої ради правосуддя

Хронологiя дiяльностi

10 липня 2018

РЈ межах реалізації Канадсько-українського Проекту підтримки СЃСѓРґРѕРІРѕС— реформи 9–10 липня 2018 СЂРѕРєСѓ РІ Києві проходило дводенне засідання робочої РіСЂСѓРїРё Р· питань РІРёС—Р·РЅРёС… СЃСѓРґРѕРІРёС… засідань. Р’С–Рґ Вищої ради правосуддя Сѓ заході брали участь члени Ради: Малашенкова Тетяна Михайлівна, секретар Другої Дисциплінарної палати Р’Р Рџ, Бойко РђРЅРґСЂС–Р№ Михайлович та Волковицька Наталя Олександрівна.

Канаду представляли експерти: Жулі Тер’єн, заступник Уповноваженого Р· питань федеральних СЃСѓРґРґС–РІ Канади, Юлія Бур’СЏРЅРѕРІР° та Памела Райдер-Лехі, спеціалісти Р· питань адміністрування СЃСѓРґС–РІ.

Р’С–Рґ Української сторони Сѓ засіданні також брали участь представники Державної СЃСѓРґРѕРІРѕС— адміністрації України, територіальних управлінь ДСА України та керівники апаратів місцевих загальних СЃСѓРґС–РІ.   

Члени Вищої ради правосуддя поділилися Р· учасниками засідання СЃРІРѕС—РјРё враженнями, отриманими РїС–Рґ час ознайомчого візиту РґРѕ Канади щодо роботи РІРёС—Р·РЅРёС… засідань (11–22 травня 2018 СЂРѕРєСѓ).

Тетяна Малашенкова зазначила, що судді в Канаді розуміють важливість проведення виїзних засідань судів. Таким чином вони забезпечують право на доступ до суду, яке не є ілюзорним.

Наталя Волковицька також наголосила, що судді в Канаді є відкритими та наближеними до людей. Дії судді спрямовані на те, щоб люди мали можливість отримати доступ до правосуддя фактично, а не формально. Процесуальні норми в Канаді є більш гнучкими, що сприяє спрощенню процесу зміни алгоритмів. Цікавим є канадський досвід щодо існуючого набору інструментів/механізмів, які використовуються у процесі підготовки та планування виїзних судових засідань. Апарат суду має багато різних програм, які полегшують процес планування та проведення виїзних засідань судів. Можливо, варто було б спробувати інтегрувати деякі програмні продукти до майбутньої Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Андрій Бойко відзначив, що судді в Канаді з розумінням ставляться до проведення виїзних засідань. Дуже злагоджено працює апарат судів під час підготовки та проведення судових засідань. Відпрацьований механізм співпраці зі службою шерифів, яка забезпечує, з-поміж іншого, громадський порядок під час судового засідання. Суддя не бере участі у переговорних процесах поза судовим розглядом справи. Він відповідає лише за проведення судового засідання на належному рівні. На думку А.Бойка, суддя в Україні дуже обтяжений процесуальними вимогами, які не стосуються процесу здійснення правосуддя.

Під час дводенного засідання учасники робочої групи намагалися змоделювати дорожню карту, що буде відображати перелік дій, необхідних для підготовки та проведення виїзного засідання суду, з урахуванням вимог чинного законодавства та розпочатого процесу оптимізації мережі судів.

Довідково: метою Канадсько-українського Проекту підтримки СЃСѓРґРѕРІРѕС— реформи С” підтримка української реформи СЃСѓРґРѕРІРѕС— влади та РґРѕРїРѕРјРѕРіР° органам СЃСѓРґРѕРІРѕС— влади професійно, доброчесно та Р· урахуванням гендерних особливостей виконувати ключові ролі, визначені для РЅРёС… Сѓ демократичному суспільстві. Проект впроваджується РґРІРѕРјР° установами: Національним СЃСѓРґРґС–РІСЃСЊРєРёРј інститутом Канади та Офісом Уповноваженого Р· питань федеральних СЃСѓРґРґС–РІ Канади. 

Пов`язані фото

Переглянути фотоальбом